Vilijampolės gyventojai pirmieji įvertino naujuosius požeminius konteinerius

Kaune įsibėgėja naujos kartos pusiau požeminių suomiškų „Molok“ konteinerių įrengimas. Pirmieji į beveik 3 metrų gylį įleidžiamus konteinerius išbandė vilijampoliečiai. Iš viso šioje miesto seniūnijoje įrengtos 46 modernios atliekų surinkimo aikštelės, o iki metų pabaigos visame mieste tokių aikštelių skaičius pasieks 500.

„Senus, dažnai šiukšlynais virsdavusius konteinerius keičiame švariais, naujos kartos konteineriais. Po žeme įkasti konteineriai yra įprasti vakarų Europos šalyse. Jie ir patys atrodo kur kas estetiškiau, ir padeda užtikrinti tvarką aplink“, teigė Kauno miesto tarybos Darnios plėtros ir investicijų komiteto pirmininkas Visvaldas Varžinskas.

Naujieji konteineriai pirmiausiai įrengti Vilijampolėje esančių daugiabučių namų kiemuose. 2,6 metrų gylio naujos kartos pusiau požeminiai konteineriai baigiami montuoti ir didžiausioje Kauno seniūnijoje – Šilainiuose. Lygiagrečiai darbai vyksta Eigulių ir Dainavos seniūnijose.

„Šią savaitę iš Vilijampolės planuojame išvežti paskutinius likusius senuosius konteinerius. Tą patį veiksmą kiek vėliau atliksime ir Šilainiuose“,- tikino bendrovės „Kauno švara“ atstovai.

Įrengiant naujuosius konteinerius, po žeme yra užkasama 60 procentų jo talpos. Virš žemės konteineris iškilęs maždaug 1,2 metro. Pasak specialistų, nuo žemės einantis šaltis stabdo bakterijų augimą, todėl iš konteinerio nesklinda nemalonūs kvapai. Į jo viduje esančią tvirtą betoninę kapsulę dedamas daugkartinis maišas iš polipropileno, kurį šiukšliavežė iškelia kranu iš kapsulės ir po aptarnavimo sugrąžina atgal.

Miesto vietose, kur dėl techninių galimybių neįmanoma įrengti pusiau požeminių konteinerių, įrengiamos aikštelės su kietu trinkelių pagrindu, kuriose bus pastatyti šiuo metu naudojami antžeminiai konteineriai.

Specialistų teigimu, patvarios medžiagos užtikrins patikimą naujųjų konteinerių naudojimą bent kelis dešimtmečius. Prireikus sudedamąsias bus dalis galima pakeisti arba atnaujinti. Konteinerio korpusas pagamintas iš betono, o apdaila – iš medžio kompozito. Konteinerio korpusas ir jo apdailos medžiagos yra atsparios vandeniui, atmosferos pokyčiams, temperatūrų kaitai.

Kaune iš viso bus įrengta 500 tokių aikštelių, kuriose bus 1,5 tūkst. konteinerių. Jų gamyba ir įrengimas iš viso kainuos 4,48 mln. eurų. Didžiąją dalį šių lėšų (85 proc.) finansuoja Europos Sąjungos Sanglaudos fondas, o likusią dalį – Kauno miesto savivaldybė.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content