Kauno vaikų globos namuose – tuštėjimo metas

Planas Kaune atsisakyti vaikų globos namų beveik įpusėjo. Pirmieji 18 paaugliško amžiaus „Atžalyno“ vaikų globos namų auklėtinių žiemos šventes pasitiko naujuose namuose. Trijuose jaukiuose, pagal kiekvieno poreikius įrengtuose butuose naujakuriai gyvena lyg šeimose.

„Čia vaikai jausis saugiau. Gyvendami tokiose šeimose, jie įvairiapusiškai tobulės, formuos ir puoselės artimesnius tarpusavio ryšius, įgis naujų socialinių įgūdžių. Galiausiai jų namai bus čia, o nebe specializuotoje įstaigoje su tvora apjuosta teritorija. Gyvendami kaimynų apsuptyje, vaikai nuo šiol išties galės pasijusti bendruomenės dalimi“, – sakė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Pasak vicemerės, persikėlę į naujus būstus, vaikai sulauks kur kas daugiau dėmesio iš savo pagalbininkų. Kiekvienuose namuose dirbs po du socialinius darbuotojus ir tiek pat padėjėjų. Jei anksčiau socialiniai darbuotojai dirbdavo su maždaug 14 vaikų, tai dabar jų globoje bus maždaug po 6. Taigi naujakuriai namuose neliks vieni.

Vis dėlto savarankiškumo jiems čia irgi netrūks. Paaugliai, padedami darbuotojų, galės patys atlikti daugumą namų ruošos darbų, rūpintis maisto produktais bei valgio ruošimu. Vaikai savo asmeninėms reikmėms gaus kišenpinigius.

„Vaiko teisių apsaugos specialistai pagal atitinkamas metodikas įvertino vaikų poreikius. Darbuotojai taip pat apmokyti dirbti naujomis sąlygomis. Jie pasiruošę, turi užtektinai motyvacijos. Išryškėjus tam tikrų įgūdžių trūkumui, kitame etape numatyta papildoma metodinė pagalba. Visa tai siejama būtent su mūsų pagrindiniu tikslu, jog ilgainiui Kaune išvis nebeliktų vaikų globos įstaigų“, – apie pasirengimą permainoms kalbėjo R. Šnapštienė.

Planuojama, kad per šiuos metus visame Kauno mieste išsidėsčiusiuose butuose apsigyvens visi „Atžalyno“ vaikų globos namų auklėtiniai. Šiai dienai jų suskaičiuojama beveik pusšimtis. Atsižvelgus į vaikų pageidavimus bei individualius poreikius, jiems įrenginėjami šeši būstai, bet priklausomai nuo poreikio, jų skaičius gali būti padidintas.

Per antrąjį šių metų ketvirtį „Atžalyno“ vaikų globos namus planuojama visai uždaryti. Iškart po to bus imtasi analogiškų pokyčių ir Kauno miesto savivaldybės vaikų globos namuose. Tai reiškia, kad mieste išvis nebeliks vaikų namų.

R. Šnapštienės teigimu, 2017-ieji Kaune bus globos ir įvaikinimo sistemos pertvarkos metai. Numatoma didinti išmokas vaikui ir globėjams, gausinti profesionalių (laikinų) globėjų gretas ir tobulinti jiems reikiamą pagalbą. Intensyvesnis prevencinis darbas planuojamas ir su socialinės rizikos šeimomis bei jose augančiais vaikais. Miesto vadovai neabejoja, kad kartu su šiomis pastangomis atitinkamai keisis ir visuomenės nuostatos bei tolerancija vaikų globos problematikai.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content