Rugsėjo 1-ąją Kaunas pasitinka su 10 naujų išmaniųjų klasių

 

Kaunas tampa išmaniųjų klasių miestu – prieš naujuosius mokslo metus 10 skirtingų miesto mokyklų įrengtos naujos „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės. Tyrimai rodo, kad naujausiais edukacijos metodais ir technologijomis paremtose klasėse moksleiviai geriau atskleidžia individualius gebėjimus ir pasiekia aukštesnių rezultatų.

„Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės projektą Lietuvos mokykloms bendromis pajėgomis sukūrė „Teo“, „TAMO grupė“, „Microsoft Lietuva“ ir BMK. Vieną klasę sudaro išmanioji lenta, 30 planšetinių „Hewlett-Packard“ (HP) kompiuterių su klasės valdymo programine įranga, „Microsoft“ programinė įranga, „TAMO grupės“ elektroninis mokymo(si) turinys ir e.dienynas bei visa tai apjungiantis spartus belaidis „Teo“ internetas.

„Šią klasę sukūrėme kaip modelį Lietuvos mokykloms, norinčioms įtraukti šiuolaikines technologijas į vaikų ugdymą. Kaune ir Klaipėdoje atidarytos eksperimentinės „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės parodė, kad technologijos tikrai gerina vaikų rezultatus ir jų motyvaciją. Be to, mokykloje gaunami informacinių technologijų įgūdžiai padės moksleiviams saugiai naudotis išmaniosiomis technologijomis ir namuose“, – kalbėjo „Teo“ ir „Omnitel“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Kauno miesto mero patarėjas Dainius Pavalkis pažymi, kad pernai Kauno Milikonių vidurinėje mokykloje įrengta pirmoji Lietuvoje „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasė tapo pavyzdžiu ir paskatino miesto savivaldybę investuoti į kokybiškesnį vaikų švietimą. „Pokyčiai akivaizdūs – lietuvių kalbos rezultatai pagerėjo 8 proc., gamtos ir žmogaus dalykuose – 10 proc., o matematikos dalyke – 2 proc.. Tačiau dar svarbiau nei geresni moksleivių balai yra per pusę išaugusi jų motyvacija“, – apie Kauno Milikonių vidurinės mokyklos patirtį kalbėjo D. Pavalkis. Kauno savivaldybė skyrė lėšų 3 metų trukmės išmaniųjų klasių programos plėtrai, ją planuojama tęsti ir toliau.

„Kuo modernesnes mokymo priemones suteiksime vaikams šiandien, tuo ateityje jiems bus lengviau. Jau dabar „Office“ išmanymas yra antras pagal populiarumą reikalavimas darbo skelbimuose. Tyrimų duomenimis, leidžiant klasėje naudoti planšetinius kompiuterius su skaitmeniniais pieštukais, vaikai net 56 proc. dažniau piešia diagramas, įvairius simbolius, o tai padeda jiems pagerinti mokymosi rezultatus net iki 40 procentų“, – sako „Microsoft Lietuva“ atstovė Ingridą Stankevičienė.

„Naujausi švietimo dokumentai akcentuoja personalizuotą ugdymą, kai mokytojas puikiai pažįsta kiekvieną mokinį ir mokymosi procese atsižvelgia į jo individualias savybes. Vaikai yra labai skirtingi ir šiuolaikinės ugdymo įstaigos tikslas   mokymą(-si) organizuoti taip, kad kiekvienas mokinys dirbtų pagal savo žinių ir gebėjimų lygį bei patirtų mokymosi sėkmę. Tai nėra paprasta, nes jau vien paruošti tokią mokomąją medžiagą arba ją surasti, adaptuoti, pateikti tam tikrame elektroniniame įrenginyje iš mokytojo reikalauja didelių laiko sąnaudų. Šioms problemoms spręsti ir sukurtos elektroninės pratybos,“ – sako „TAMO grupės“ E. mokyklos ugdymo turinio vadovė Jūratė Mikulevičiūtė.

Naujos „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasės 5-6 klasių moksleiviams šiemet įdiegtos Kauno Kazio Griniaus, Vinco Kudirkos, Tado Ivanausko, Žaliakalnio, Kauno technologijos universiteto Vaižganto, Jurgio Dobkevičiaus ir Simono Daukanto progimnazijose, Juozo Urbšio katalikiškoje vidurinėje mokykloje, Kauno humanitarinė pagrindinėje mokykloje bei Jono ir Petro Vileišių mokykloje-daugiafunkciniame centre.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content