Siunčiama nuotrauka

Prevencinė programa „Saugi kaimynystė“

GERBIAMI KAUNO MIESTO PELĖDŲ KALNO SENIŪNAITIJOS GYVENTOJAI, nebūkite abejingi savo kaimynams, juos pažinokite, jiems padėkite ir sulauksite pagalbos iš jų. Prašome Jūsų padėti įgyvendinti prevencinės programos „SAUGI KAIMYNYSTĖ“.

KAUNO BENDRUOMENĖS PAREIGŪNAI PATARIA:
– SUSIBURKITE Į SAUGIOS KAIMYNYSTĖS GRUPES;
– ĮSIRENKITE PATIKIMAS DURIS, LANGUS, SPYNAS;
– ĮSIRENKITE SIGNALIZACIJĄ;
– DRAUSKITE TURTĄ.

Dėl informacijos ar konsultacijos kreipkitės į Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus Vyresnįjį specialistą Darių Joneikį tel. Nr. 8-37 303 006, +37068644424, darbo dienomis nuo (8-17 val.), elektroninis paštas darius.joneikis@policija.lt

Atminkite, kad vieningi ir budrūs kaimynai gyvena saugiai. Kurkite saugios kaimynystės grupes!

SAUGI KAIMYNYSTĖ –
tai JŪSŲ ir kaimynų bendradarbiavimas su policija bei savivaldybe stiprinant saugumą Jūsų gyvenamojoje vietovėje.

SAUGIOS KAIMYNYSTĖS PRINCIPAI

1. Būkite Kauno apskrities policijos „stebėtojais“ Niekas geriau nei vietinis gyventojas nežino apie savo namo, sodo namelio, laiptinės ar gatvės gyventojus. Policijos pareigūnai ne visada gali būti toje vietoje, kur bus nusikaltėlis ir kėsinsis į Jūsų ar kaimyno turtą Tik vietiniai gyventojai gerai pažįsta savo kaimynus, gali pranešti policijai apie įtartinus asmenis, neįprastus reiškinius ar transporto priemones. Būdami Kauno miesto policijos „stebėtojais“, praneškite apie įtarimą sukėlusius reiškinius, tuo sustiprinsite teisėtvarką savo gyvenamajame rajone ir padėsite sumažinti nusikalstamų veikų ir teisės pažeidimų skaičių.

2. Dalyvaukite „Saugios kaimynystės“ veikloje
Kauno rajono gyventojai, įsitraukite į Saugios kaimynystės projekto įgyvendinimą, padėkite sukurti saugią gyvenamąją aplinką Kauno rajonui, savanoriškai padėkite kitoms nusikalstamumo prevencijos programoms.

3. Nelikite abejingi neįprastiems reiškiniams. Skirdami šiek tiek laiko Kauno miesto žmonės gali padaryti Kauno miestą saugesniu. Kauno miesto gyventojai, būkite sąmoningi ir dėmesingi situacijoms, kurios iš šalies atrodo nėra teisingos. Skubiai praneškite apie neįprastus reiškinius ar nusikalstamas veikas Kauno apskrities policijai. Prisidėkite prie saugios aplinkos palaikymo ir jos įgyvendinimo.

4. Bendraukite su kaimynais – skatinkite bendravimą tarp kaimynų. Pažinokite kaimynus, bendraukite tarpusavyje. Žinant kaimynų dienotvarkę, laisvalaikį, pvz., darbo grafiką, išvykas, atostogų keliones, yra lengviau pastebėti, jei atsitinka kas neįprasto.
10 DALYKŲ, KURIUOS JŪS IR JŪSŲ KAIMYNAI GALI PADARYTI, KAD IŠVENGTUMĖTE NUSIKALTIMŲ IR SMURTO GYVENAMOJOJE TERITORIJOJE

1.Bendradarbiaukite su Kauno bendruomenės policijos pareigūnais, savivaldybės, seniūnijos tarnautojais, visuomeninėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis, siekdami saugios kaimynystės/bendruomenės. Nesigėdykite jiems pranešti apie savo bendruomenės poreikius, lūkesčius, vyraujančias problemas.

2. Susipažinkite su savo kaimynais. Pasikeiskite telefono numeriais, kad esant reikalui galėtumėte nesunkiai juos surasti. Jei išvykstate iš namų ilgesniam laikui, būtinai paprašykite kaimynų ar draugų, kad jie reguliariai išimtų spaudą iš Jūsų pašto dėžutės.

3. Tapkite vienišo, pagyvenusio kaimyno, kuris dažnai būna namuose, draugu, esant reikalui, jam padėkite. Tokie kaimynai yra labai vertingi Jūsų namų „stebėtojai“, jie lieka namuose būtent tuo metu, kai visi dirbame. Todėl vagims ar plėšikams bus žymiai mažiau galimybių apsilankyti niekieno nepastebėtiems.

4. Įkurkite Saugios kaimynystės komandą, kuri galėtų patruliuoti jūsų gyvenamojoje teritorijoje, padėti policijos pareigūnams.

5. Įsitikinkite, kad visų amžiaus grupių jaunimas jūsų gyvenamojoje teritorijoje turi kuo užsiimti, kur tinkamai praleisti laisvalaikį. Įrenkite jiems žaidimų aikšteles kiemuose, organizuokite, veskite įvairias programas, įtraukite juos į savanoriškas veiklas.

6. Bendradarbiaukite su policija, skirkite pagrindinį dėmesį nusikalstamumo prevencijai, o ne jau kilusių, įsisenėjusių problemų likvidavimui. Diskutuokite įvairiais prevenciniais klausimais, pavyzdžiui: namų saugumas; kaip atpažinti įtartiną asmenį; savisauga; kaip pranešti apie nusikaltimus policijai; narkotikų prevencija; vandalizmas; smurtas šeimoje; neįgaliųjų saugumas; atostogų saugumas; apgavystės telefonu ir pan.

7. Skatinkite savo kaimynus nebūti abejingus, kreiptis į policiją pamačius bent menkiausią nusikalstamą veiką ar kitą teisės pažeidimą.

8. Palaikykite tvarką prie savo namų! Į šią veiklą įtraukite visus – vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Graffiti, šiukšlės, apgriuvę pastatai, apleisti automobiliai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad jūs nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu, sudarote sąlygas kilti nusikaltimams. Kreipkitės į seniūną prašydami pagalbos šioms problemoms spręsti.

9. Laiptinėse pakabinkite specialių žinybų sąrašą bei jų kontaktinius telefonų numerius, adresus. Nurodykite, kas yra jūsų rajono įgaliotinis, seniūnas, namo komendantas.

10. Įrenkite kieme, laiptinėse apšvietimą, įstatykite rakinamas lauko duris laiptinėse, rūsiuose. Pakeiskite išdužusius laiptinių, rūsių langus.

SAUGIOS KAIMYNYSTĖS GRUPĖS ĮKŪRIMAS

– Susipažinkite su savo kaimynais. Sudarykite kaimynų, sutinkančių dalyvauti Saugios kaimynystės veikloje sąrašą. Išsirinkite saugios kaimynystės grupės koordinatorių.
– Susisiekite su Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus Vyresn. Specialistu Dariumi Joneikiu. Susitarkite dėl susitikimo su policijos pareigūnais ir seniūnijos darbuotojais.
– Koordinatorius, policijos įstaigos vadovas ir seniūnas pasirašo saugios kaimynystės bendradarbiavimo susitarimą.
– Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnai supažindina saugios kaimynystės grupės narius su šia veikla, praveda mokymus.

Apie saugios kaimynystės grupės sudarymą informuoti Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus vyresn. specialistą Darių Joneikį tel. Nr. 8-37 303 006, 868644424 el. paštas: darius.joneikis@policija.lt . Nuo susitarimo pasirašymo dienos pradeda veikti saugios kaimynystės grupė

NAUDINGI PATARIMAI VAGYSČIŲ PREVENCIJAI

Saugios durys
Jokie užraktai nepadės, jei pati durų konstrukcija bus netvirta ir nestabili. Geriausiai, jei jos yra šarvuotos ir su metaline stakta, nes tokias išlaužti yra gana sunku. Bet kuriuo atveju būtina, kad pačios durys būtų gana geros kokybės, tarpai tarp durų rėmo ir sienos – minimalūs, durys įstatytos taip, kad atsidarytų į išorę. Rekomenduotina, kad vyriai būtų su papildomais kaiščiais, trukdančiais nupjovus vyrius atidaryti duris. Geras sprendimas būste įstatyti antras duris – vagis tiesiog ilgiau užtruks mėgindamas įsilaužti į namus.

Saugūs raktai
Kiekvienas šeimos narys privalo turėti po atskirą namų raktą. Nesidalykite vienu raktu, palikdami jį „sutartoje vietoje“ – tai tikrai nesaugu! Jei kuris nors šeimos narys pametė raktus, būtinai pakeiskite durų spyną ar spynos mechanizmą. Niekada negalite būti tikras, ar raktai buvo pamesti, ar juos kažkas sąmoningai ištraukė.

Patikima spyna

Dažniausiai į namus įsibraunama pro duris, išlaužus spyną. Todėl labai svarbu pasirūpinti ne tik tvirtomis durimis, bet ir patikima durų spyna. Be paprastų, nesudėtingos konstrukcijos spynų, galima įsigyti sustiprintų, siauro profilio, įvairių pakabinamų ar kodinių spynų. Specialistai pataria įsigyti spynų su apsauginiais cilindrais. Cilindrai yra laba tikslūs ir sudėtingi, itin sumažinantys galimybę padirbti ir parinkti raktą. Jie apsaugo nuo rakto kopijavimo, gręžimo, nesankcionuoto rakinimo ir iš dalies teikia apsaugą nuo cheminių medžiagų poveikio. Tokios spynos turi ir apsaugines plokšteles, dengiančias spynos mechanizmą, kuris pagamintas iš tvirto metalo ir neleidžia išlaužti bei gręžti spynų. Be to, patikimi spynų skląsčiai gaminami iš kelių tvirto metalo sluoksnių, kuriuos sunku pjauti. Pasaulyje yra nemažai pripažintų spynų gamintojų, kurių produkciją galima drąsiai rinktis. Tai „Assa“, „Abloy“, „Mottura“, „Mul-T-Lock“, „Securemme“, „CR Serature“, „Cisa“, „M.U.“.

Saugūs langai
Langai – taip pat populiarus vagių patekimo į būstą būdas. Todėl rekomenduojama juos papildomai apsaugoti. Tai ypač aktualu individualių namų savininkams ir daugiabučių namų gyventojams, kurių butai yra pirmame arba viršutiniame aukšte. Gana sudėtinga įveikti langus, kuriuose įrengtos specialios spynelės, apsaugančios varčią nuo išlaužimo, o stiklai padengti specialiomis apsauginėmis plėvelėmis. Sulaikyti vagis gali ir apsauginės grotos bei žaliuzės. Jei nusprendėte įsirengti grotas, montuokite jas iš vidinės patalpos pusės – norėdami jas nupjauti nusikaltėliai turės išdaužti langą. Dūžtantis stiklas gali atkreipti kaimynų ar praeivių dėmesį. Daug veiksmingesnės yra apsauginės žaliuzės. Jas atverti užtrunka laiko, taip pat prie žaliuzių galima tvirtinti signalizacijos jutiklius. Kol vagis laužia žaliuzes, o vėliau bando atverti langą, signalizacija saugos tarnyba jau būna gavusi žinią apie įsilaužimą.

Apšvietimo įrengimas

Pasirūpinkite, kad takas iki Jūsų privataus namo, buto ar sodo namelio durų būtų gerai apšviestas. Geriausiai, kad šviestuvai būtų su judesio jutikliu – tamsiu paros metu staigiai užsidegusi šviesa gali išgąsdinti vagį. Jei gyvenate daugiabučiame name – pasirūpinkite savo laiptinės apšvietimu. Laiptų aikštelėje perdegus lemputei, būtinai ją pakeiskite nauja, kad galėtumėte per durų akutę aiškiai matyti, kas pas Jus atėjo. Atminkite, kad šviesa trukdo nusikaltėliams, o Jums padeda!

Šuo namuose
Jūsų namus bei turtą gali apginti ir gerai dresuotas šuo. Jis pirmas įspėja šeimininkus apie atvykusius svetimus žmones bei gali išgąsdinti „nelauktus svečius“. Bet nereiktų pervertinti šio namų sargo galimybių – šuo gali būti lengvai paperkamas maistu, apsvaiginamas specialiomis dujomis ar net nužudomas.
Kauno miesto bendruomenės pareigūno Dariaus Joneikio informacija

Kaunas pilnas kultūros

Lasse Lecklin_Gražiausios branduolinės elektrinės Europoje XV-asis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“

2018-09-01

champ-image Pirmasis puošybos Swarovski elementais čempionatas Lietuvoje

2018-09-22

Pagyvenusiu-zmoniu-menuo_plakatas_perziurai Spalis – Pagyvenusių žmonių mėnuo

2018-10-01

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba