Siunčiama nuotrauka

Kauno miesto Mokslininko premijos įteiktos M. Bertašiui ir A. Skurvydui

Lietuvos mokslų akademijoje antradienį Kauno meras Visvaldas Matijošaitis įteikė Kauno miesto savivaldybės įsteigtas mokslininko premijas. Jos atiteko dviems kauniečiams – Kauno istorinį paveldą tyrinėjančiam dr. Mindaugui Bertašiui ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektoriui prof. habil. dr. Albertui Skurvydui.

 „Keistai jaučiuosi būdamas kauniečiu ir kauniečius mokslininkus sveikindamas Vilniuje. Džiaugiuosi, kad Kaunas, kaip ir visais laikais, garsėja moksliniais pasiekimais įvairiose srityse. Dėkoju jums už indėlį ne tik į Kauno, bet ir viso pasaulio mokslo pasiekimus“ – įteikdamas premijas kalbėjo V. Matijošaitis.

 Užpernai ir pernai Kauno miesto mokslininko premijos būdavo skiriamos vienam mokslininkui. Tuo tarpu šįmet Lietuvos mokslų akademijos prezidiumas, įvertinęs paraiškų gausą, nusprendė skirti dvi premijas.

„Jaučiuosi pagerbtas ir pamalonintas. Esu dėkingas už mokslinės veiklos įvertinimą. Noriu pasidžiaugti Kauno savivaldybės sprendimu, kuri įsteigė šią premiją. Tai yra didžiulė paskata tiek man, tiek ir kitiems. Smagu būti pastebėtam, o mūsų visuomenėje to labai trūksta“, – atsiimdamas premiją kalbėjo M. Bertašius.

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Filosofijos ir psichologijos katedros vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. M. Bertašius jau daugiau nei tris dešimtmečius tyrinėja Kauno archeologinį, architektūrinį, urbanistinį palikimą. Jis yra išleidęs monografiją „Dingęs miestas. Viduramžių Kaunas archeologinių tyrimų duomenimis, aktyviai alyvauja visuomeniniame gyvenime, populiarina Kauno paveldą.

Kitas mokslininko premijos laureatas A. Skurvydas yra Lietuvos sporto universiteto rektorius, Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros profesorius, Sporto mokslo ir inovacijų instituto vyr. mokslo darbuotojas. Jo domėjimosi sritys – judesių valdymas, mokymas ir neuroreabilitacija, raumenų nuovargis, pažeidimai ir reabilitacija, kompleksinė ir dinaminė motorinės sistemos adaptacija.

Pirmoji mokslininko premija užpernai įteikta chemikui Juozui Vidui Gražulevičiui. Praėjusiais metais mokslininko premija atiteko medikei Daivai Rastenytei. Mokslininko premijos dydis siekia 1,5 tūkst. eurų.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Skip to content