Žaliųjų atliekų tvarkymas

Žaliosios atliekos – biologiškai skaidžios sodų, parkų ir kitų apželdintų teritorijų bei žemės ūkio naudmenų priežiūros ir tvarkymo atliekos. Tai – medžių ir krūmų genėjimo atliekos, šienavimo atliekos, pjuvenos, lapai, gėlės ar vaisių krituoliai. Pavasario laikotarpiu daug problemų sukelia seni medžių lapai, šakos, t. y. žaliosios atliekos, todėl labai prašome pasirūpinti, kad žaliosios atliekos būtų tinkamai tvarkomos privačiose valdose ir daugiabučiams namams priskirtose teritorijose .

Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse, patvirtintose Kauno miesto savivaldybės tarybos 2014 m. lapkričio 6 d. sprendimu Nr. T-559,  7.5 punktas įpareigoja teritorijų naudotojus tvarkyti žaliąsias atliekas (šakas, lapus, nupjautą žaliųjų vejų žolę).

Tie kurie neturi galimybių kompostuoti atliekų – atskirtas žaliąsias atliekas gali savo transportu pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (iš komunalinių atliekų turėtojų (fizinių asmenų) kompostuoti tinkamos atliekos priimamos nemokamai) arba atskirai surinktas žaliąsias atliekas mesti į tam skirtus surinkimo konteinerius, kuriuos už papildomą mokestį išveža atliekų tvarkytojas sutartyje su atliekų turėtoju nustatyta tvarka.

Kauno miesto savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių 56 punkte papildomai išskirta daugiabučių namų teritorijų priežiūra, t. y. susidarančias žaliąsias atliekas daugiabučių namų gyventojai taip pat nemokamai gali pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę arba už papildomą mokestį perduoti atliekų tvarkytojui.

 

UAB Kauno Švara informuoja( numeris, kuriuo galite kreiptis dėl papildomos informacijos : +370 614 15484) :

Didmaišiai skirti lapų sudėjimui

1. PRIVAČIŲ VALDŲ, DAUGIABUČIŲ TERITORIJŲ TVARKYMUI

Jeigu tvarkote savo privataus sklypo, namo, bendrijos ar daugiabučio kiemo teritoriją atsiųskite Kauno švarai laisvos formos prašymą el. paštu [email protected]

Didmaišių išvežimas apmokestinamas.

2. VIEŠŲ ŽALIŲ PLOTŲ TVARKYMUI

Jeigu tvarkote viešąsias erdves: šalikėles, skverus ar kt. valstybinę žemę į kreipkitės į savo Kauno miesto seniūniją.

 

Daugiau informacijos https://www.svara.lt/zaliosios/ 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content