Žaliąsias atliekas tvarkykime teisingai

Geltoni ir raudoni lapai ant medžių džiugina praeivius, tačiau nukritę ant žemės praranda savo grožį. Dažnai gyventojai siekdami užtikrinti savo saugumą ir estetinį vaizdą, nukritusius lapus reguliariai sugrėbia. Tačiau juos palieka bet kur arba dar blogiau – sumeta į komunalinių atliekų konteinerius.

Kur reikia dėti nukritusius medžių lapus bei šakas? Neužtenka vien tik sugrėbti lapus, juos reikia ir išvežti. Sugrėbti lapai turi būti vežami į žaliųjų atliekų aikšteles, kur atliekami kompostavimo darbai.

Žaliosios atliekos iš fizinių asmenų (gyventojų), daugiabučių bendrijų, sodininkų bendrijų priimamos nemokamai.

Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės adresas Nemajūnų g. 15A.

Taip pat primename, kad teritorijų naudotojai privalo nuolat užtikrinti švarą ir tvarką jiems priskirtose teritorijose:

  1. valyti ir prižiūrėti kiemus, sklypus, gatves, šaligatvius ir kitas jiems priskirtas teritorijas, surinkti ir išvežti šiukšles ir atliekas;
  2. Komunalinių atliekų turėtojai žaliąsias atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje:
  3. Komunalinių atliekų turėtojai gali žaliąsias atliekas (šakas, lapus, nupjautą žaliųjų vejų žolę) kompostuoti kompostavimo įrenginyje, savo privačioje valdoje specialiai tam skirtoje vietoje ar bendruose kelių individualių namų valdų kompostavimo įrenginiuose kartu su kitomis rekomenduojamomis kompostuoti atliekomis.
  4. Komunalinių atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių kompostuoti atliekų individualių namų valdų teritorijose, atskirtas žaliąsias atliekas:

4.1. pristato į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (iš komunalinių atliekų turėtojų (fizinių asmenų) kompostuoti tinkamos atliekos priimamos nemokamai);

4.2. pristato į artimiausią DGASA (didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę) (nemokamai iš vieno atliekų turėtojo (fizinio asmens) priimama ne daugiau kaip 0,5 kub. m);

4.3. atskirai surinktas žaliąsias atliekas meta į tam skirtus surinkimo konteinerius, kuriuos už papildomą mokestį išveža atliekų tvarkytojas sutartyje su atliekų turėtoju nustatyta tvarka.

  1. Miesto daugiabučių namų teritorijų priežiūros metu susidarančias žaliąsias atliekas daugiabučių namų gyventojai nemokamai gali pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę arba už papildomą mokestį perduoti atliekų tvarkytojui.
  2. Kitų bendrojo naudojimo teritorijų priežiūros metu susidarančias žaliąsias atliekas miestą tvarkančios įmonės gali pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę.
  3. Griežtai draudžiama žaliąsias atliekas mesti į komunalinių atliekų ar kitus tam nepritaikytus konteinerius.

Fiziniai ir juridiniai asmenys, pažeidę Miesto tvarkymo ir švaros taisykles ir Komunalinių atliekų tvarkymo taisykles, yra baudžiami pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, kurio 366 straipsnis nurodo, kad Savivaldybių patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų, o šis pakartotinai padarytas administracinis nusižengimas užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content