Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į Lietuvos laisvės kovotojo, partizano Kazimiero Pyplio-Mažyčio 100-ųjų gimimo metinių minėjimą

Gegužės 24-ąją (trečiadienį) 17.30 val.  Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į renginį, kuriame vyks Lietuvos laisvės kovotojo, partizano Kazimiero Pyplio-Mažyčio 100-ųjų gimimo metinių minėjimas. Paminėjime dalyvaus ir įžvalgomis apie partizaninio pasipriešinimo svarbą, Kazimiero Pyplio-Mažyčio kovą už laisvę pasidalins Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas plk. ltn. E. Lastauskas, karybos apžvalgininkas, buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas, gynybos ir saugumo ekspertas A. Navys, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyriausiasis istorikas D. Žygelis, komunikacijos ekspertas A. Paltarokas. Kviečiame apsilankyti!

Renginys NEMOKAMAS!

Apie Kazimierą Pyplį-Mažytį, Audronį:

Lietuvos laisvės kovotojas, partizanas Kazimieras Pyplys-Mažytis, Audronis gimė 1923 m. sausio 21-ąją Prienų rajono Pakuonio valsčiaus Kebliškių kaime. K. Pyplys-Mažytis prie partizaninio pasipriešinimo dalyvių gretų Tauro apygardos štabe prisijungė 1945 m. vasarą, jis dalyvavo aštuoniolikoje kautynių, tarp jų ir garsiajame „Blynų baliuje“, buvo keturis kartus sužeistas. Jis netgi buvo paskirtas įgaliotiniu Vakaruose, kuriuose kartu su J. Lukša-Skrajūnu bandė atkurti ryšius su demokratinėmis valstybėmis.

Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. (8 37) 22 28 47.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content