Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į renginį ” Žalgirio vėliavnešiai”

2022 m. vasario 10 d. 16.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas) lankytojams bus pristatomas projektas „Žalgirio vėliavnešiai“ – archeologijos ir karo istorijos specialistų sukurtos keturios Žalgirio mūšio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės vėliavininkų skulptūrėlės. Renginio metu Karo muziejuje dalyviai lankytojams ne tik viešai pristatys skulptūrėles ar projekto kūrybos procesus, bet ir skaitys pranešimus, kalbės apie vėlyvųjų viduramžių karybą, taip pat papasakos vėliavos, kaip kariuomenės ženklo, svarbą ir vėliavininko paskirtį kare bei mūšyje.

Renginyje dalyvaus ne vienas žinomas savo srities profesionalas, tarp jų ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vyresn. kultūros istorikas dr. Paulius Bugys bei Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Pilietiškumo ugdymo skyriaus vedėjas Karolis Zikaras, Karo muziejaus istorikai Arvydas Pociūnas ir Vidmantas Airini, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantas Eligijus Šmidtas. Projekto pristatymo metu taip pat kalbės brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ vadovas Karolis Jankauskas, skulptorius-modeliuotojas Valdas Skritas ir idėjos autorius bei projekto įgyvendintojas Deivydas Rimkevičius.

Kviečiame apsilankyti renginyje!

 

Dėmesio:

Būtina išankstinė registracija į renginį el .p. [email protected]. Registruojantis prašome nurodyti renginio datą, vardą, pavardę ir telefono numerį.

Į renginį bus įleidžiama tik su respiratoriais!

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content