VšĮ „Pelėdų kava” sukvietė Žaliakalnio gyventojus į unikalų apsilankymą “iš vidaus” viename iš įdomiausių ir istoriškiausių mūsų rajono pastatų…

Apsilankymas KTU istorinėje Ginklavimo valdybos tyrimų laboratorijoje rugsėjo 28 d.

 

Šį lietingą trečiadienį, ketvirtą po pietų, VšĮ „Pelėdų kava” sukvietė Žaliakalnio gyventojus į unikalų apsilankymą “iš vidaus” viename iš įdomiausių ir istoriškiausių mūsų rajono pastatų – 1935 m. pastatytoje cheminių tyrimų laboratorijoje arba Ginklavimo valdybos tyrimų laboratorijoje, kurią suprojektavo arch. Vytautas Landsbergis – Žemkalnis. Tai – vienas išvaizdžiausių ir charakteringiausių Kauno tarpukario modernizmo architektūros pavyzdžių, kuriuo ypač didžiuojasi mūsų Žaliakalnis.

 

Ši ekskursija susilaukė didžiulio susidomėjimo, tad nenorėdami nuvilti besidominčių, nusprendėme ekskursiją šia tema pakartoti spalio 5 dieną.

Unikalus pastatas Žaliakalnyje atsirado Tyrimo laboratorijos iniciatoriaus ir viršininko plk. inž. dr. Juozo Vėbros ir Ginklavimo valdybos viršininko generolo Motiejaus Pečiulionio veiklos XX a. 4 deš. dėka. Pastatas buvo suprojektuotas 1932 m. žymaus lietuvių architekto Vytauto Landsbergio – Žemkalnio bei inžinieriaus konstruktoriaus Anatolijaus Rozenbliumo. Kauno Sporto Halės autoriaus dėka pastato konstrukcija buvo šiuolaikiškai suprojektuota taip, kad jai negrėsė lokalaus sprogimo poveikis.

Taip arch. V. Landsbergio – Žemkalnio projektas tapo minimas greta garsiausių pasaulyje modernistinės ir „Bauhaus“ architektūros kūrėjų – Alvar Aalto, Le Corbusier, Pier Luigi Nervi, Frank Lloyd Wright, Oscar Niemeyer – vardų. Tai – ir pirmas Getty Instituto programos „Keeping it modern“ finansuojamas projektas Lietuvoje.

Renginio metu dalyviai buvo fotografuojami. Po renginio visus pakvietėme puodeliui „Pelėdų“ gilių kavos, kurį pasiskaninome užkandžiais iš kavinės “Segtukas”.

Šis renginys yra pirmas, iš šešių „Pažink savo kraštą” renginių ciklo, įgyvendinant LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintą priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”. Projekte dalyvauti pakvietė BC „Spindulys”.

Plačiau apie priemonę: Bendruomeninės veiklos rėmimas | Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (lrv.lt)

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content