Sveikiname 100-metę

Šių metų sausio 24-oji diena ypatinga Gričiupio seniūnijoje gyvenančiai šimtametei Verai Jevstignejevai. Pasveikinti jubiliatę atvyko Gričiupio seniūnė Jolanta Žakevičienė, kuri kartu su gėlių puokšte perdavė nuoširdžius Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio sveikinimus. Lietuvos Respublikos seimo nario Gedimino Vasiliausko kuo šilčiausius palinkėjimus šimtametei perdavė seimo nario padėjėja Vaida Pranarauskaitė. Ponios Veros gerove ir sveikata jau ne vienerius metus rūpinasi brolio dukra Irena. Dukterėčios begalinis rūpestis, artimųjų meilė supa jau sunkiai bevaikštančią senolę.

Lygiai prieš šimtą metų ponia Vera gimė tolimoje Samaros gubernijoje (Rusija). Po metų mergytės laukė ilga kelionė į Lietuvą, kurios daugiau niekada nepaliks.

Mergaitės tėvai įsikūrė vienkiemyje Kruonyje (Kaišiadorių r. sav.). Šeimoje be mažosios Veros dar augo du broliai ir sesuo. Tėvai nematė didelio reikalo labai išmokslinti Verą, tad mergaitės mokslai tetruko tris metus. Bet ir jų pakako, kad knygų skaitymas taptų vienu mieliausių laisvalaikio užsiėmimų.

Karo metai buvo nelengvi: jaunai merginai teko saugotis prievartos ir išniekinimų, bėgti nuo kulkų. Sunkiai dūsavo ponia Vera, kuomet prisiminė ir vietinių žydų sušaudymo egzekucijas.

– Nuo 1946 metų gyvenom su seserim Kaune – pasakojo ponia Vera. – Kai ištekėjom, tada jau atskirai.

Oi, ji labai išranki jaunystėje buvo – beglostydama senolės ranką antrino ponios Veros dukterėčia Irena – ilgai rinkosi kol išsirinko vyrą. Su meile ir rūpesčiu užaugino tris vyro sūnus. Sunkiai ir daug dirbo abu su vyru Nikolajumi, kad tik namuose netruktų nei maisto, nei pinigų. Santuokoje pragyveno dvidešimt metų, nes sunki onkologinė liga pasiglemžė vyro gyvybę.

Gyvenimas dar kuriam laikui suvedė, tuomet jau našlaujančias, ponią Verą su seserimi. Iki sesers mirties jos gyveno drauge, viena kitą paguosdamos, viena kitai pagelbėdamos.

-Netikėjau, kad taip ilgai gyvensiu- lėtai dėstė žodį po žodžio senolė. -Dabar jau sunku kalbėti, sėdėti, bet manim rūpinasi.

Viešint svetinguose ponios Irenos namuose ir laikas prabėgo nepastebimai greitai. Išvykome širdyse išsinešdamos dalelę begalinės šilumos ir gerumo.

Gričiupio seniūnijos informacija.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content