Svečiuose pas Galaunes ir arch. Arną Funką

2021 spalio 28 d., 17:30 – 19:00
Paskutinį spalio ketvirtadienį kviečiame pasinaudoti proga, kad mūsų Žaliakalnyje, Galaunių namuose (Vydūno al. 2) veikia viena ryškiausių šių metų parodų apie Kauno modernizmą ir jo kūrėją “ARNO FUNK[CIONALIZMAS]” ir už palankią kainą ją aplankyti (2,5 eur).
Unikalios parodos “ARNO FUNK[CIONALIZMAS]” kuratorė – dr. Marija Drėmaitė (Vilniaus universitetas); architektė ir dizainerė – Vika Pranaitytė (O-D-A . architecture studio); fotografas – Lukas Mykolaitis; maketas – Jomantas Padgurskas; projekto vadovė – Lina Pranaitytė, prie jo prisidėjo daug ir kitų entuziastingų kauniečių bei miesto organizacijų.
Ši paroda – taip pat ir proga pažinti prieš 80 metų vykusį mūsų miesto ir mūsų rajono estetinį virsmą, išorės ir vidaus pasikeitimus jame, pačio architekto Arno Funko nueitą kelią nuo studijų Vokietijoje per arch. Mykolo Songailos asistento darbą iki savito architekto Lietuvoje, vėliau meno kritiko, teoretiko, lietuvybės veikėjo pokario Vokietijoje. Sužinosite ir paslaptį, kaip atrodė savotišką estetiką reprezentuojantis Galaunių namas, koks jis buvo suprojektuotas pagal Arno Funko pradinę idėją.
Prieš pradėdami ekskursiją pageidaujančius tradiciškai pakviesime trumpam pasivaikščiojimui, kuris prasidės 10 28 d. 17 val. Tvirtovės al. (tikslią vietą išsiųsime el. paštu užsiregistravusiems). Ten atvykę galės pamatyti vienintelį medinį Arno Funko suprojektuotą namą Archyvo gatvėje, pakalbėsime apie rajone architektų A. Netyksos, A. Golovinskio, A. Breimerio, dr. arch. Stasio Kudoko, Felikso Bielinskio ir kitų projektuotus pastatus, iki tol čia stovinčias P. Šato, A. Gedmanto, S. Rusteikos, P. Urbono, A. Jokimo medines, o taip pat buvusias Tūbelių ar Vizbarų vilas.
O kas nespės penktai valandai, kviesime rinktis pusę šešių (17 val. 30 min.) jau prie Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinio A. ir P. Galaunių namų – muziejaus. Šie svetingi namai jau priėmė vieną pirmųjų VšĮ “Pelėdų kava” vykusių renginių, skirtų miesto istorijos ir kultūros, kulinarijos pažinimui, vykstančių mėnesio paskutinę savaitę (dažniausiai trečiadieniais).
Labai džiaugiamės, tad kviesime aptarti tai, ką pamatėme ir sužinojome apie [funk]cionalizmą prie gilių kavos puodelio ir šiemet.
DĖMESIO. Dėl dabartinės įsigaliojusios tvarkos dėl renginių vedimo pastatų ( memorialinių muziejų ir t.t, viduje) labai prašome į renginį privalomai įsiregistruoti
registracijos formoje, paspaudus šią nuorodą https://forms.gle/CwsLXVdsx6HSq9iRA . Muziejus prašo jūsų turėti ir Galimybių pasą. Vietų skaičius taip pat yra ribotas. Dėkojame už supratimą.
Daugiau apie “Pelėdų kavos” renginius: www.peledukava.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content