Susitikimas su profesoriumi dr. Vykintu Vaitkevičiumi

Asociacija “Žaliasis Ąžuolynas” maloniai kviečia į susitikimą su profesoriumi dr. Vykintu Vaitkevičiumi, tema: Kauno Ąžuolynas kultūriniu ir simboliniu požiūriu.

 

Prof. dr. Vykintas Vaitkevičius – vienas žymiausių senbaltų kultūros tyrinėtojų ir žinovų. Šis susitikimas – reta ir puiki galimybė išgirsti, kaip Kauno Ąžuolyną mato ir suvokia iš Kauno kilęs mokslininkas, sulaukęs tarptautinio pripažinimo.

 

Dviejų dalių paskaitoje bus kalbama apie šventuosius ąžuolus senojoje lietuvių kultūroje. Profesorius, remiantis iki XIX-XXI a. išlikusiais duomenimis, į Kauno Ąžuolyną pažvelgs kaip į kultūriniu ir simboliniu požiūriu unikalią vietą. Kartu aptarsime Ąžuolyno praeities ir ateities reikšmę, ieškosime naujų įkvėpimo šaltinių.

 

Prof. dr. Vykintas Vaitkevičius yra senbaltų kultūros tyrinėtojas, archeologas, Lietuvos partizaninio karo tyrėjas, žygeivis. 2011 m. įvertintas Jono Basanavičiaus premija už kompleksinius Lietuvos ir lietuvių etninių žemių tyrinėjimus, paveldo vertybių paiešką ir kovą už jų išsaugojimą, taip pat lituanistinių šaltinių skaitmeninimą ir viešąją mokslinių tyrimų sklaidą. 2019 m. apdovanotas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“. Nuo 2020 m. Sengirės sukūrimo ir išsaugojimo fondo ambasadorius.

 

Susitikimas vyks sausio 11 d. 17 val. Lietuvos sporto universitete, Sporto g. 6, Kaunas (232 auditorija, II aukštas).

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content