Spalio 2 d. bus minima Policijos – Angelų Sargų diena

Sveikiname Lietuvos policija su gražia švente ir linkime išlikti stipriais!!!

Šiemet dėl pandemijos nevyks tradiciniai renginiai, atšaukta Šiauliuose turėjusi vykti policijos ir visuomenės šventė bei specialus šiai progai skirtas koncertas. Taip pat nevyks tradicinės sporto varžybos, kurios būdavo rengiamos profesinės dienos išvakarėse. Šiemet profesinę šventę pareigūnai minės simboliškai, savo kolektyvuose, kur, laikantis visų saugumo reikalavimų, bus įteikti apdovanojimai labiausiai pasižymėjusiems pareigūnams bei tarnautojams.

Kaip gimė policijos šventė?

Angelų sargų – Policijos diena pirmą kartą paminėta 1921 metų spalio 2 dieną Kaune, o profesine švente oficialiai paskelbta 1924 metais.

Policijos šventės minėjimas Alytuje, 1925 m.

Pirmosios policijos šventės iniciatoriai – tuometiniai vidaus reikalų ministras Rapolas Skipitis ir viceministras Petras Kerpė, o oficialios šventės paskelbimo įsakymą 1924 metais išleido vidaus reikalų ministras Zigmas Starkus. Štai ką 1924 metų leidinyje „Policija“ (Nr.9 (13), p.3,4) rašė tuometinis Aukštesniosios policijos mokyklos lektorius, teisininkas (kiek vėliau tapęs Piliečių apsaugos departamento direktoriumi) Antanas Jakobas :

„1921 metais policijos šventei spalių mėnesis buvo pasirinktas greičiausiai todėl, kad rudens laikas tos šventės apvaikščiojimui buvo patogiausias. 1921 metais, policija apvaikščiojusi savo šventę, iki šių metų daugiau nešventė. Šiais metais duotas įsakymas vėl tą pačią dieną laikyti policijos šventės diena, norima įvesti, kad ši diena būtų tradicinė, būtų kasmet švenčiama. Pono vidaus reikalų ministerio įsakyme, kuriuo spalių 2 diena skelbiama policijos švente, pasakyta, kad kiekviena apskritis švenčia tą dieną atskirai, sutraukiant savo apskrities centre galimai didesnį policijos tarnautojų skaičių. 1921 metais policijos šventė buvo apvaikščiojama tik Kaune, o kitos apskritys bei miestai buvo prisiuntę Kaunan savo atstovus.

Šiais metais švenčiama visoje Lietuvoje, bet iškilmingiau bus švenčiama Kaune, nes čia yra šiek tiek daugiau policijos ir iš visų apskričių atstovai – nuovadų viršininkų kursų klausytojai.

Apskričių viršininkams pono ministerio įsakymu nurodyta, kad tą dieną reikia policijai aiškinti jos šventės reikšmė ir paįvairinti jos apvaikščiojimas iš anksto nustatyta programa. Kaune, kiek teko patirti, apskrities ir miesto savivaldybės teikia apskrities administracijai pagalbos iškilmingesniam policijos šventės apvaikščiojimui. Tą, manyčiau turėtų padaryti ir provincijos savivaldybės.“

Nuo 2006 metų pradėta rengti policijos ir visuomenės šventė, kuri ėmė „keliauti“ po apskričių centrus ir ši graži tradicija tęsiasi iki šių dienų.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content