Spalį – nemokamos mankštos Kauno miesto senjorams

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, skatindamas vyresnio amžiaus žmones būti aktyviais ir rūpintis savo sveikata, kviečia senjorus visą spalio mėnesį aktyviai dalyvauti nemokamuose fizinės veiklos užsiėmimuose.

Spalio 1-ąją kasmet minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, o spalio mėnuo skelbiamas pagyvenusių žmonių mėnesiu. Visą spalio mėnesį Kauno miesto senjorai galės lankyti nemokamus grupinius užsiėmimus:

  • kineziterapijos mankštas (kineziterapeutė Paulina Jukonytė);
  • pilatesą (trenerė Vaiva Motiekaitytė);
  • šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus (treneris Rokas Žeimys).

Kineziterapijos užiėmimai – tai fizinių pratimų rinkinys, skirtas pagerinti ir išlaikyti kaulų, raumenų, širdies kraujagyslių bei kitų sistemų funkcinę būklę ir pagerinti bendrą savijautą. Užsiėmimų metu atliekami įvairūs pratimai stovint, sėdint arba gulint ant mankštai skirtų kilimėlių, taip pat naudojantis specialiomis kineziterapinėmis priemonėmis (mankštos kamuoliais, „Thera Band“ gumomis, svarmenimis, lazdomis ir kt.). Atliekami pratimai yra saugūs ir efektyvūs, o fizinis krūvio intensyvumas paskiriamas kiekvienam individualiai.

Kineziterapijos užsiėmimai vyks visą spalio mėnesį, kiekvieną pirmadienį ir trečiadieniais 13–14 val. Rytų kultūros studijoje „Wudang Tao“ (P. Kalpoko g. 1–26). Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 454717 arba el. paštu: administracija@kaunovsb.lt.

Pilateso užsiėmimai – tai išskirtinė mankštos sistema, kurią sudaro tempimo ir raumenų stiprinimo pratimai. Tokia kūno treniruotė stiprina ir formuoja raumenų sistemą, gerina laikyseną, kūno lankstumą bei pusiausvyrą. Mankštos metu pratimai atliekami lėtai, judesiai yra derinami su kvėpavimu. Ramios treniruotės tinka kiekvienam žmogui, kuris nori džiaugtis gera savijauta, pasitikėti savimi, sustiprinti sveikatą. Pilatesas buvo sukurtas siekiant suformuoti sveiką kūną, atrasti ir patirti dvasinę ramybę.

Pilateso mankštos vyks visą spalio mėnesį, kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį 12–13 val. Ahimsa saviugdos studijoje (Birželio 23-sios g. 17A). Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 454717 arba el. paštu: administracija@kaunovsb.lt.

Šiaurietiškasis ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, nes:

  • tinka bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku;
  • einant gerai įvaldyta technika galima panaudoti iki 90 proc. raumenų (dirba ne tik kojų, bet ir viršutiniai kūno raumenys), ugdoma taisyklinga laikysena;
  • padeda mažinti kūno masę, gerina medžiagų apykaita. Vaikštant su lazdomis per valandą sudeginama daugiau kalorijų nei einant be lazdų;
  • sistemingos treniruotės gerina fizinį pajėgumą, ypač ištvermę ir jėgos ištvermę, judesių koordinaciją;
  • tai nedidelio intensyvumo treniruotės, gerinančios kraujotakos ir kvėpavimo sistemą, didinančios deguonies įsisavinimą;
  • dėl moksliškai pagrįstos, kaulus bei sąnarius saugančios ir stiprinančios technikos, treniruočių gamtoje, šiaurietiškasis ėjimas yra puiki reabilitacinė priemonė gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ir sąnarių ligas, osteoporozę. Ėjimas su lazdomis, priešingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami rankų mostai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis.
  •  tai malonus laisvalaikio praleidimo būdas.

 

Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai vyks visą spalio mėnesį, kiekvieną pirmadienį 10.00–11.00 val. Kovo 11–osios parke prie lauko treniruoklių; trečiadieniais 10.00–11.00 val.  ir 12.00–13.00 val. Ąžuolyne prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo. Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 454717 arba el. paštu: administracija@kaunovsb.lt.

 

 

Prieš pradedant mankštintis rekomenduojama pasitikrinti sveikatą pas gydytoją ir pasitarti su specialistais, kokia fizinė veikla Jums būtų tinkamiausia!

 

Daugiau informacijos:

Jūratė Jackytė, visuomenės sveikatos specialistė, tel.: (8 37) 45 47 17, el. p.: stebesena@kaunovsb.lt

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content