SAUGI KAIMYNYSTĖ – tai JŪSŲ ir kaimynų bendradarbiavimas su policija bei savivaldybe stiprinant saugumą Jūsų gyvenamojoje vietovėje

Laužydami pasenusius mitus, jog saugios aplinkos kūrimas yra pirmiausiai policijos pareigūnų pareiga, 2016-04-06 d. vykusio susirinkimo metu T. Masiulio g. 14, Kaune gyventojai nusprendė susiburti į saugios kaimynystės grupę ir imtis iniciatyvų saugesnę aplinką kurti pačių gyventojų jėgomis.

„Pradėdami nuo paprasčiausių dalykų: susipažinę ir pasikeitę kontaktais su savo kaimynais, stebėdami aplinką, kartu spręsdami iškylančias problemas, padarysite savo aplinką saugesne. Tam ne visuomet būtinos brangios vaizdo stebėjimo kameros. Pakanka tinkamai išgenėti augalus, įrengti efektyvų ir padedantį taupyti gyventojų lėšas apšvietimą ir tik „tamsiosiose“ zonose pasitelkti papildomas technines saugumo priemones“ – susibūrusius gyventojus drąsino bendruomenės pareigūnai.

IMG_5983

„Žinodami, kad bus pastebėti, o apie netinkamą jų elgesį bus informuojami pareigūnai ar kitos atsakingos institucijos, tokie asmenys renkasi kitas vietas“ – pritarė pareigūnams, gerąją savo veiklos patirtimi dalindamasis Lampėdžių saugios kaimynystės grupės atstovas. Pernai tapę projekto „Aktyviausia saugios kaimynystės grupė 2015“ nugalėtojais Lampėdžių saugios kaimynystės grupės atstovai aktyviai dalinasi savo sukaupta patirtimi, jau įgyvendintomis iniciatyvomis, problemų sprendimo būdais.

2016-04-08 d. Petrašiūnų seniūnijoje vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo Kauno apskr. VPK Kauno m. Panemunės PK viršininkas G. Klimavičius, Petrašiūnų seniūnijos seniūnas A. Vilkevičius bei T. Masiulio g. 14 namo gyventojų išrinktas saugios kaimynystės grupės koordinatorius D. Šatikas, buvo pasirašytas saugios kaimynystės susitarimas ir įvardinta pirmoji gyventojams susirūpinimą kelianti problema – tai kiemo apšvietimo įrengimas. Problemos sprendimo ėmėsi Petrašiūnų seniūnijos seniūnas, kuris pažadėjo inicijuoti susitikimą su UAB „Kauno gatvių apšvietimas“ atstovais ir spręsti klausimą dėl papildomų šviestuvų įrengimo ant šio namo kieme esančių elektros stulpų.

IMG_5974

„Geros iniciatyvos ir bendri darbai te suburia mus saugesniam gyvenimui“ – baigiantis susitikimui linkėjo bendruomenės pareigūnai.

Kauno bendruomenės pareigūnai kreipiasi į visus Petrašiūnų gyventojus, ragindami nelikti abejingais savo kaimynams, juos pažinoti, jiems padėti tada sulauksite pagalbos ir iš jų.

Atminkite, kad vieningi ir budrūs kaimynai gyvena saugiai. Kurkite saugios kaimynystės grupes!

Dėl informacijos ar konsultacijos apie saugios kaimynystės grupės įkūrimą kreipkitės į Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnus Rasą Zinkevičienę ir Bronių Palšį tel. Nr. (8-37) 303 009, darbo dienomis nuo (8-17 val.), elektroninis paštas rasa.zinkeviciene@policija.lt arba [email protected]

SAUGI KAIMYNYSTĖ – tai JŪSŲ ir kaimynų bendradarbiavimas su policija bei savivaldybe stiprinant saugumą Jūsų gyvenamojoje vietovėje.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content