SAM pateikė naujausias rekomendacijas šventiniam laikotarpiui

Pirma, rekomenduojama nerengti šventinių vakarėlių darbovietėse, ugdymo įstaigose, nebūtinų renginių savivaldybių teritorijose bei asmeninių švenčių.
Antra – vengti masinio žmonių susibūrimo vietų tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse.

Jei vis tik renginys organizuojamas ir jame dalyvaujama, rekomenduojama laikytis šių saugos priemonių:

  • Su savimi turėti pakankamą kiekį kaukių bei rankų dezinfekavimo priemonę.
  • Uždarose patalpose dėvėti kaukes. Svarbu tinkamai dėvėti kaukes bei periodiškai jas keisti.
  • Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).
  • Riboti renginio trukmę, vengti užsiėmimų, kuriuose galimas fizinis kontaktas ar dažnesnis bei intensyvesnis kvėpavimas.
  • Prieš renginį visiems jo dalyviams atlikti greituosius savikontrolės testus.
  • Į renginį ir iš jo  vykti individualiai ar su kolegomis, su kuriais įprastai bendraujama.
  • Jei renginys vyksta viešojo maitinimo įstaigoje ar apgyvendinimo paslaugas teikiančioje įstaigoje uždaroje erdvėje, tokios paslaugos gali būti teikiamos tik asmenims, turintiems Galimybių pasą ir atitinkamai taikomi atitinkami saugos reikalavimai, nurodyti OV sprendime V-1863 ir Nr. 1864.
  • Jei renginys vyksta išnuomotoje sodyboje ir neteikiamos maitinimo ir kitos kontaktinės paslaugos, Galimybių pasas šventės dalyviams neprivalomas. Jei teikiamos maitinimo ar kitos kontaktinės paslaugos, tokiu atveju yra taikomi atitinkamai Sprendimo V-1863 ir Sprendimo Nr. V-1864 reikalavimai bei tik turint Galimybių pasą.Kaip po įvykusio renginio, jei:
    pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) – būtina izoliuotis ir registruotis tyrimui 1808.lt arba skambinant 1808. asmuo gauna informaciją, jog turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga – dėl izoliacijos ir tyrimų bus sprendžiama vadovaujantis OV sprendimo Nr. V-352 8 priedu. Daugiau informacijos: https://nvsc.lrv.lt/lt/informacija-visuomenei-apie-covid-19/salyti-su-serganciuoju-turejusiems-asmenims/dazniausiai-uzduodami-klausimai-3.Skaitykite daugiau  https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/sam-pateike-naujausias-rekomendacijas-sventiniam-laikotarpiui.d?id=88835853&utm_source=notification&utm_medium=push&utm_campaign=webpush

Informacijos šaltinis www.delfi.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content