Renginys skirtas paminėti Kauno geto įkūrimo 80-ąsias metines -Ekskursija „Atminties ženklai: Kauno getas“

Ekskursija „Atminties ženklai: Kauno getas“

 Minint Kauno geto įkūrimo 80-ąsias metines, Kauno IX forto muziejus kviečia atsigręžti į buvusioje Kauno geto teritorijoje esančius atminties ženklus, kurie atspindi žydų kultūrą ir Holokausto tragediją.

 2021 m. liepos 16 d., penktadienį, 15.30 val. po buvusią Kauno geto teritoriją organizuojama nemokama ekskursija „Atminties ženklai: Kauno getas“. Ji pristato žydų gyvenimą iki nacių okupacijos ir jos laikotarpiu, Kauno geto įkūrimo aplinkybes, buitį, taip pat likimus tų, kurie patyrė nežmonišką agresiją.

Naciams okupavus Lietuvą, į Kauno getą uždaryta apie 30 tūkst. žydų. 1944 m. likviduojant getą, iš ten likusių apie 1000 žydų išgyveno tik maždaug 300.

 

Nors įvykiai nutolsta laike, tačiau lieka gyvi erdvėje ir atmintyje. Istoriją perduoda atminties ženklai mūsų aplinkoje. Atidžiau pasidairius galima išvysti, kiek čia gausu anksčiau nepastebėtų detalių, bylojančių apie istorijos audras ir jų sūkuryje atsidūrusius žmones. Į tai ir bus siekiama atkreipti dėmesį per ekskursiją.

 

Ekskursijos maršrutas: Kauno geto vartų paminklinis akmuo (Linkuvos g. 2)–Demokratų aikštė.

Trukmė – apie 2 val.

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/8gY2kHG2t53Bv83i8

 

Prieš prasidedant ekskursijai bus prisimenamas ir pagerbiamas Holokausto aukų atminimas.

 

Renginys organizuojamas atsižvelgiant į galiojančius COVID-19 pandemijos reikalavimus.

Renginys viešas, bus filmuojama ir fotografuojama.

 

Renginį organizuoja Kauno IX forto muziejus

 

Renginio partneriai:

Kauno žydų bendruomenė

Kauno miesto savivaldybė

Minėdamas pirmųjų masinių trėmimų ir Holokausto Lietuvoje pradžios 80-ąsias metines, Kauno IX forto muziejus 2021 metus skiria totalitarinių (sovietinio ir nacistinio) režimų aukoms atminti. Kviečiant visuomenę nepamiršti istorinių įvykių, palikusių gilų įspaudą Lietuvos ir pasaulio istorijoje, metus lydi šūkis-įsipareigojimas „Visada prisiminti. Neleisti pasikartoti“.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content