Registruok savo vaizdo kamerą

Registruok savo kamerą – kurk saugią aplinką

Policijos turima įranga negali aprėpti kiekvieno kiemo, gatvės ar namo, todėl jūsų prisidėjimas mums labai pagelbėtų. Todėl mes siūlome jums savanoriškai užregistruoti policijoje savo turimą vaizdo stebėjimo kamerą ir prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo.

Kam to reikia?

Jūs padėsite policijai efektyviau ir greičiau ištirti nusikaltimus ir teisės pažeidimus ar nelaimingus atsitikimus.

Tirdami nusikalstamas veikas, ieškodami dingusių asmenų ar įvykus ekstremaliai situacijai ar įvykiui, iš anksto žinosime, į ką kreiptis norint gauti svarbią informaciją, kuri gali būti ir pas Jus.

Jūs padėsite savo kaimynams ar kitiems nukentėjusiems asmenims, o gal net išgelbėsite kažkieno gyvybę.

Kaip mes tai naudosime?

Policija nematys, ką fiksuoja jūsų kamera. Tačiau nutikus įvykiui, mes paprašysime įrašo, kurį galimai užfiksavo jūsų vaizdo kamera. Registruodami kamerą, jūs neprisiimsite papildomų įsipareigojimų, nepatirsite jokių išlaidų.

Duomenų saugumas

Jūsų pateikta informacija apie turimą kamerą bus žinoma tik policijai, jūsų duomenys bus saugūs.

Ką Jūs turite padaryti?

Pasidalinti informacija apie savo vaizdo kamerą, jos vietą ir stebimą teritoriją.

Kaip užregistruoti savo kamerą?

Kameros registruojamos portale https://www.epolicija.lt/vaizdo-kameros, tai užtruks 5 minutes. Jei jums patogiau, portale palikite prašymą ir pareigūnas atvyks pas Jus suderintu laiku.

Daugiau informacijos rasite policijos interneto svetainėje.

Saugią aplinką kurkime kartu!

——

Išsamesnė informacija apie projektą:

Kaip dalyvauti?

Kai fizinis ir juridinis asmuo gali save identifikuoti per elektroninės valdžios vartus, vaizdo stebėjimo kameros duomenys užpildomi  specialioje duomenų surinkimo informacinėje sistemoje. Asmuo patvirtinta, kad sutinka su deklaravimo sąlygomis

 Kai fizinis ir juridinis asmuo negali savęs identifikuoti per elektroninės valdžios vartus, paliekamas prašymas policijai dėl noro deklaruoti savo  vaizdo stebėjimo kamerą. Suderinus su Jumis laiką, policijos pareigūnas atvyks ir įvykdys deklaravimą

Policijos pareigūnas vykdydamas savo tiesioginės funkcijas, pasiūlo deklaruoti vaizdo stebėjimo kamerą. Jums sutikus, tai įvykdoma.

Privalomi duomenys apie vaizdo stebėjimo kamerą:

1. Vaizdo stebėjimo kameros savininko (valdytojo) asmens duomenys:
vardas (-ai), pavardė (-ės); juridinio asmens pavadinimas;
savininko (valdytojo) kontaktiniai duomenys: telefono numeris; elektroninio pašto adresas; atsakingo asmens kontaktiniai duomenys: telefono numeris; elektroninio pašto adresas.

2. Duomenys apie savininko (valdytojo) vaizdo stebėjimo kamerą:
vaizdo stebėjimo kameros buvimo vieta: miesto ir / ar rajono pavadinimas;
gatvės pavadinimas; namo ir / ar buto numeris;
vaizdo stebėjimo kameros GPS koordinatės žemėlapyje (jei yra žinomos);
vaizdo stebėjimo kameros stebėjimo aprėpimo teritorija: nuotrauka ar nuotraukų rinkinys;
vaizdo stebėjimo kameros duomenų įrašų saugojimo vieta.

Kiti duomenys apie savininko (valdytojo) vaizdo stebėjimo kamerą:  vaizdo stebėjimo kameros tipas:  stacionari; valdoma kamera;  vaizdo stebėjimo kameros rūšys: analoginė; IP kamera;  vaizdo stebėjimo kameros vaizdo įrašo formatas; vaizdo stebėjimo kameros duomenų saugojimo terminas.

AKTUALUMAS

Pilietiškumas – Jūsų sprendimas deklaruoti savo kamerą turės įtakos didinti visuomenės ir Jūsų bendruomenės saugumą.

Įprasta praktika – Tai nėra naujovė pasaulyje. Asmenys vaizdo kameras savanoriškai deklaruoja JAV, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlandų Karalystėje. Kitos šalys taip pat svarsto savanorišką asmenų kamerų deklaravimą. Portugalijoje asmenų kamerų deklaravimas policijoje yra privalomas.

Nauda – Abipusė. Jūs apsisprendimas padės policijai veikti efektyviau, nes suteikta informacija apie kameros buvimo vietą sudarys galimybę policijai užkardyti nusikalstamas veikas ar užtikrinti greitesnį jų tyrimą.

Pagalba  – Jūsų apsisprendimas gali padėti kitiems asmenims, nukentėjusiems nuo nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų, galbūt tai padės išgelbėti kito asmens gyvybę.

Saugumas – Jūsų apsisprendimas prisidės prie nusikaltimų prevencijos ir nusikaltimų atgrasymo.

Reagavimas – Padėsite mums greičiau ir efektyviau reaguoti į pranešimus apie įvykius. Suteiksite galimybę policijai greičiau gauti būtiną informaciją, greičiau išaiškinti nusikalstamas veikas, surasti įtariamus ar dingusius asmenis.

Kryptingumas – Tirdami nusikalstamas veikas, ieškodami dingusių asmenų ar įvykus ekstremaliai situacijai ar įvykiui, iš anksto žinosime, į ką kreiptis norint gauti svarbią informaciją, kuri gali būti ir pas Jus. Veiksime kryptingai, žinodami, kur gali būti informacija, o ne ieškosime, kas galbūt gali turėti kamerą su būtina informacija.

Paprastumas /Prieinamumas – Kameros deklaravimas elektroninėje sistemoje e.policija.lt užtruks 5 minutes. Jei neturite laiko ar negalite užsiregistruoti, palikite prašymą ir policijos pareigūnas atvyks pas Jus suderintu laiku.

Saugojimas – Jūsų duomenys bus saugomi centrinėje policijos įstaigoje, ir tiek, kiek Jūs norėsite patys.

Dalyviai – Deklaravime dalyvauja visos valstybės ir savivaldybių institucijos, teisėsaugos institucijos, juridiniai ir fiziniai asmenys.

Reguliavimas – Deklaravimo tvarka, duomenų naudojimo procesai patvirtinti policijos generalinio komisaro įsakymais. Esant poreikiui, Jūsų turimi duomenys bus prašomi pateikti tik vadovaujantis Policijos įstatymu, Baudžiamojo proceso kodeksu ar kitais asmens duomenų tvarkymą reguliuojančiais įstatymais ar poįstatyminiais teisės aktais.

Nedraudžia – Įstatymai ir kiti poįstatyminiai teisės aktai nedraudžia Jums savanoriškai deklaruoti vaizdo stebėjimo kamerų, todėl Jums neatsiranda ir negali atsirasti jokia teisinė atsakomybė dėl kamerų savanoriško deklaravimo.

ABEJONIŲ IŠSKAIDYMAS

Savanoriškumas – Deklaruoti ar nedeklaruoti kamerą yra tik Jūsų apsisprendimas.

Laisvė – Deklaruotos kameros duomenis galite pašalinti bet kuriuo metu.

Išlaidos – Kameros deklaracija Jums nesukels jokių finansinių išlaidų ne tik dabar, bet ir ateityje.

Deklaravimas – Jūs pateiksite tik pagrindinius savo asmens ir kameros duomenis. Nereikalingi duomenys nebus tvarkomi.

Duomenų saugumas – Jūsų pateikti duomenys bus žinomi tik ribotam policijos pareigūnų skaičiui. Niekas kitas negalės susipažinti su Jūsų pateiktais duomenimis. Duomenų saugumas užtikrinamas teisinėmis, techninėmis, organizacinėmis priemonėmis.

Mitas – Policija nuotoliniu būdu nematys to, ką fiksuoja Jūsų kamera. Tai nėra sekimas ir Jūsų teisė į privatumą nebus pažeista.

ATEITIS

Partnerystė – Įgyvendinta policijos ir visuomenės partnerystė. Saugi gyvenamoji aplinka, bendruomenė užtikrinta dėl savo saugumo.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content