Rašinių konkursas „Gyvenimas šeimoje”

Rašinių konkurso idėja išsirutuliojo iš Kolumbijoje gyvenančio mūsų tautiečio Antano Mockaus kreipimosi į Gričiupio seniūnijoje veikiantį bendruomenės centrą „Girsta“, malda paremti akciją prieš smurtą Kolumbijoje. Motyvacija – „Gyvybė yra šventa” .

Bendruomenėje veikianti  “ Marijos legiono“  maldos grupė prisijungė prie akcijos malda.

Paaštrėjus patyčioms mokykloje ir padaugėjus savižudybių tarp moksleivių, 2016 metais BC „Girsta“ pirmininkė karu su Gričiupio seniūne Jolanta Žakevičiene nutarė į akciją įtraukti ir moksleivius.

Pakvietė juos  rašiniais išreikšti savo išgyvenimus mokykloje ir namuose. Pernai rašinių tema buvo „Duok ranką, mielas drauge, nebūk vienas”.

Šiais metais temą „Gyvenimas šeimoje” parinko iškilus smurto protrūkiui šeimose. Sulaukė gausaus rašinių derliaus, iš kurio buvo atrinkti 49 rašiniai.

Didelę įtaką rašinių gausai ir temos nagrinėjimui mokyklose padarė Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorės nuoširdus dėmesys ir raginimas dalyvauti bei diskutuoti šia aktualia tema.

Rašinių konkurso iniciatyvą palaikė ir prisijungė visuomeninė organizacija „Vieningas Kaunas”.

Aktyviausios mokyklos  – Kovo 11-osios gimnazija, Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla, Milikonių pagrindinė mokykla; mokytojos – Lina Šakelytė, Rūta Satkauskienė, Rita Sarapinienė, Polina Žemaitienė, Irena Kaklauskienė, Auksė Petruškevičienė, Laima Motiejūnienė.

Rašinio dalyvius pasveikino ir apdovanojo renginio globėjas Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Renginio rėmėjas restorano „Miesto sodas“ direktorius Gintautas Ruminas moksleivius pakvietė į restoraną padiskutuoti ir pasivaišinti arbata bei pyragaičiais.

 

 

 

 

 

 

 

BC  „Girsta“ pirmininkė Z. Streikienė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content