Projekto priemonė „Šv. Kalėdų išvakarės Žaliakalnyje“

VšĮ „Pelėdų kava“ iniciatyva įgyvendinama LR SADM priemonė „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Bendruomenė pagal parengtą projektą „Žaliakalnio bendruomenės ryšių stiprinimas COVID sąlygomis per kūrybiškas dirbtuves” organizuoja ir tiesioginės transliacijos metu rodo menines dirbtuves „Šv. Kalėdų išvakarės Žaliakalnyje”.

Kalėdiniams žaisliukams pasirinktos priemonės nesunkiai randamos kiekvieno namuose, siekiant kuo daugiau žmonių įtraukti į  šventinių puošmenų gamybą.

Priemonių sąrašai būna paskelbti prieš dirbtuvių pradžią, todėl žiūrovai gali pasiruošti iš anksto ir gaminti kartu su dirbtuvių vedėjomis.

Tiesioginės lapkričio 11, 18, 25  d. transliacijos vyko 18:00 val.

Įrašai visada prieinami Pelėdų kavos Youtube kanale.

 

I etapo Dirbtuvių užsiėmimai vyko:

 

jas vedė Žaliakalnio progimnazijos mokytoja Edita Stankuvienė. Mokykloje Edita veda neformalaus ugdymo užsiėmimus vaikams: velia iš vilnos, lipdo iš molio, daro darbelius iš žolynų. Įkvėpimo semiasi iš gamtos, nori bent dalelę jos atkartoti savo kūriniuose.

 

jas vedė Kauno tautinės kultūros centro metodininkė Kristina Kliucevičiūtė – Mikulskienė. Kristinai svarbu perduoti kultūrinį palikimą kitoms kartoms. Kaimo papročiai, kultūrinės vertybės yra labai artimos, todėl prieš kelis metus tapo tautodailininke, kuria pagal senąsias tradicijas, bet tuo pačiu pritaiko žinias, kad tiktų ir šiems laikams.

 

  • lapkričio 11 d. dirbtuvės https://www.youtube.com/watch?v=eA7hXewyk9w

jas vedė Inesa Uktverienė, žurnalo „Lietuvė“ kūrėja, kūrybinės studijos KURK vadovė. Kūrybinių dirbtuvių metu Inesa pasakojo kaip namuose sukurti jaukumo ir prisikviesti kalėdinę dvasią, kaip kiekvienas iš savo namuose turimų priemonių gali pasigaminti šventinį žaisliuką.

 

II etapo Dirbtuvių užsiėmimai vyks:

 

Projekto antro etapo metu, gruodžio 3, 4, 5 dienomis gyventojai kviečiami pagal meistrių pateiktus pavyzdžius (arba savo sukurtus) žaisliukus atnešti į „Pelėdų kavos“ palapinę, kuri stovės Žaliakalnio viešose erdvėse. Atneštus Kalėdinius žaisliukus bus galima išmainyti į kito bendruomenės nario žaisliuką arba palikti „Pelėdų kavos“ palapinėje, kad būtų padovanoti kitiems bendruomenės nariams, kuriems šiuo ypatingu metu reikia dėmesio ir atjautos.

 

VšĮ „Pelėdų kava“ su palapine stovės ir lauks gyventojų su pagamintais žaisliukais:

Gruodžio 3 d.  13.00-16.00 val. prie PC IKI, Savanorių pr. 111.

Gruodžio 4 d.  13.00-16.00 val. prie Prisikėlimo bažnyčios, Žemaičių g.

Gruodžio 5 d.  11.00-14.00 val. Žaliakalnio turgaus teritorijoje, Zanavykų g. 25H.

 

Visi atvykę bus vaišinami Pelėdų gilių kava ir naminiais sausainiais.

 Gyventojai turi laikytis saugaus atstumo, nejaučiantys COVID-19 ligos simptomų (sloga, kosulys, apsunkintas kvėpavimas ir t.t.), dėvėti  veido kaukes, dengiančias burną ir nosį.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 

SEKITE MŪSŲ SKELBIAMAS NAUJIENAS!
Daugiau informacijos el. paštu: [email protected]

 

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content