Prevencinės akcijos skirtos prieš smurtą šeimose

Smurtas prieš moteris šeimoje – tai visi tyčiniai fiziniai, psichologiniai, ekonominiai, seksualiniai vieno šeimos nario – dažniausiai vyro veiksmai kito šeimos nario – dažniausiai moters atžvilgiu, jeigu šie veiksmai pažeidžia jos, kaip pilietės ir asmens, konstitucines teises ir laisves bei sukelia jai ekonominę, fizinę, psichinę ar moralinę žalą.

Smurtas šeimoje nepriklauso nuo socialinės padėties, religijos, seksualinės orientacijos arba etninės kilmės. Smurtą šeimoje gali patirti abiejų lyčių atstovai, tačiau absoliuti dauguma smurto šeimoje aukų yra moterys.

Įgyvendinant projektą „Smurtas prieš šeimą- smurtas prieš visuomenę“, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK VTV) Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus  ir Kauno apskr. VPK VTV Prevencijos skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su  Kauno apskrities moterų krizių centro, Kauno apskrities vyrų krizių centro, Kauno miesto savivaldybės Žaliakalnio seniūnijos atstovais bei paramedikais, lapkričio 29 ir gruodžio 2 dienomis, organizavo prevencines priemones, Žaliakalnio Zanavykų turguje.

Prevencinių priemonių metu, buvo dalinama prevencinė informacija, su praeiviais diskutuojama apie konfliktinius santykius tarp žmonių įtraukiant gyventojus į diskusiją, suteikiant informaciją  apie nemokamai teikiamas paslaugas smurtaujantiems ir nukentėjusiems nuo smurto. Žmonės raginti netylėti ir apie smurtautojus pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content