PRANEŠIMAS SKAUDVILĖS GATVĖS NR. 16 „SANKRYŽOS“ METALINIŲ GARAŽŲ EKSPLOATAVIMO BENDRIJOS NARIAMS, SAVININKAMS

Informuojame, apie Kauno miesto savivaldybės administracijos Teisės ir konsultavimo skyriaus parengtą pranešimą dėl garažų nusikėlimo ir valstybinės žemės atlaisvinimo iki 2024-07-30.

 Valstybiniame nesuformuotame žemės sklype Skaudvilės g. 16, Kaune, stovi neįteisinti laikini statiniai – metaliniai garažai. VĮ Registrų centre nėra duomenų, kad valstybinės žemės patikėtinis yra priėmęs kokius nors sprendimus dėl šios žemės suteikimo ar leidimo ja naudotis „Spindulio“ metalinių garažų statybos ir eksploatavimo bendrijai. Vadovaujantis Naudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. kovo 9 d. nutarimu Nr. 260 „Dėl naudojamų kitos paskirties valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos“, 12.6.1. papunkčiu, valstybinė žemė laikiniems metaliniams garažams nenuomojama ir neparduodama. Todėl nesant teisinio pagrindo naudotis valstybei priklausančiu žemės sklypu yra draudžiama, todėl Jūsų „Spindulio“ metalinių garažų statybos ir eksploatavimo bendrija ir jos nariai privalo nutraukti Kauno miesto savivaldybės patikėjimo teise valdomo sklypo naudojimą ir jį atlaisvinti (CK 4.98 straipsnis).

Iki šių metų liepos 30 d. (įskaitytinai) privaloma nusikelti metalinius garažus ir atlaisvinti bei sutvarkyti užimtą valstybinę žemę.

Kaip galima tai padaryti:

  • Garažus su juose esančiu turtu savininkai ar naudotojai turi nusikelti patys ir išsivežti į savo turimą sklypą arba priduoti juos kaip metalo laužą. Tiems savininkams, kurie tai padarys iki šių metų liepos 30 d., Kauno miesto savivaldybė, gavusi prašymą per Vilijampolės seniūniją, suteiks pagalbą – galimybę įvairias atliekas išmesti į atitinkamus šiukšlių konteinerius.
  • Apie jau nukeltą garažą ar pradėtą garažo nukėlimą garažų savininkai ar naudotojai turi informuoti seniūnijos, kurioje buvo nukeltas garažas, seniūną. Kreipiantis į seniūną reikia nurodyti savo vardą, pavardę, kontaktinį tel. numerį, garažo vietą sklype, jeigu yra galimybė – garažo numerį, garažo nuotrauką.

Kokia gresia atsakomybė, jeigu garažas nebus nukeltas?

  • Iki 2024 m. liepos 30 d. nepašalinus metalinių garažų, informacija bus perduota Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai prie Aplinkos ministerijos. Atkreipiame dėmesį, kad pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 110 straipsnį, už savavališką žemės užėmimą (naudojimąsi ja neturint teisinio pagrindo) gresia administracinė bauda nuo 300 iki 560 eurų, o už pakartotinį nusižengimą nuo 550 iki 1200 eurų.
  • Taip pat teisės aktų nustatyta tvarka bus organizuojamas kreipimasis į teismą dėl įpareigojimo nukelti metalinius garažus, o gavus teismo sprendimą ir priverstinis garažų nukėlimas, todėl garažų savininkams ar naudotojams teks atlyginti ir priverstinio nukėlimo, saugojimo bei bylinėjimosi išlaidas.

Svarbu! šalinant laikinus garažus prašome laikytis Kauno miesto savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimų, nepaliekant šiukšlių, atliekų ar kitų daiktų buvusiose garažų stovėjimo vietose. Už šių taisyklių pažeidimą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnyje numatyta nuobauda įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų, už pakartotinį nusižengimą nuo 140 iki 600 eurų.

Tikimės supratingumo ir geranoriško bendradarbiavimo.

Kauno miesto savivaldybės administracija.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content