Praktinis Sosnovskio barščio naikinimo seminaras

Aplinkos ministerija kartu su VDU Botanikos sodu balandžio 26 d. (ketvirtadienį) 11 val. rengia praktinį Sosnovskio barščio naikinimo seminarą, kurio metu Botanikos sodo teritorijoje bus aptariami ir rodomi įvairūs Sosnovskio barščio naikinimo būdai.

Kviečiame dalyvauti praktiniame naikinimo seminare, kuriame galėsite susipažinti su šio invazinio augalo integruotu biologiniu-cheminiu naikinimo metodu naudojant herbicidų „Nuance 75 WG“ ir „Accurate 200 WG“ mišinį. Šis herbicidų mišinys sukurtas vykdant Europos Komisijos inicijuotą projektą „EMPHASIS“, skirtą ir efektyvesnėms Sosnovskio barščio naikinimo priemonėms sukurti.

Seminare bus aptarti ir kiti naikinimo metodai – agrotechniniai, uždengimas geotekstile ir kt., tačiau siekiant efektyvaus Sosnovskio barščio populiacijos naikinimo ir plitimo stabdymo, būtina teisingai taikyti kontrolės metodus.

Šiais metais Aplinkos ministerija pradeda rengti teisės aktų pakeitimus dėl prievolės naikinti Sosnovskio barštį visiems žemės savininkams, naudotojams ar nuomotojams.

Apie dalyvavimą ir dalyvių skaičių prašome pranešti iki balandžio 24 d. elektroniniu paštu [email protected].

 

PRAKTINIS SOSNOVSKIO BARŠČIO NAIKINIMO SEMINARAS KAUNE

10.30–11.00 Atvykimas.

11.00–11.05 Sveikinimo žodis. Nerijus Jurkonis, VDU botanikos sodo direktorius.

11.05–11.30 „Sosnovskio barščio naikinimo teisiniai aspektai ir būdai“. Laura Janulaitienė, Aplinkos ministerijos atstovė.

11.30–12.00 „Sosnovskio barščio (Heracleum sosnowskyi) naikinimo patirtis VDU Botanikos sode“. Nerijus Jurkonis, VDU Botanikos sodo direktorius, Vitalija Petrauskaitė, VDU Botanikos sodo vyr. specialistė.

12.00–12.30  Kava/arbata.

12.30 Praktiniai mokymai VDU Botanikos sodo teritorijoje (VDU Botanikos sodo specialistai, UAB „Graderlitas“ atstovai).

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas, Ž.E. Žilibero g. 6, Kaunas

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content