Popiežiaus vizito iššūkiai Kaune: artėjantį savaitgalį į centrą geriau nevažiuoti

Iki popiežiaus Pranciškaus vizito Kaune lieka 6 dienos. Šį savaitgalį į susitikimą su katalikų bažnyčios vadovu planuoja atvykti dešimtys tūkstančių tikinčiųjų. Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje popiežiaus vizitu besirūpinančios institucijos pristatė planą, kaip miestas gyvens neeilinį savaitgalį.

Siekiant užtikrinti, jog vizitas praeitų sklandžiai, o kauniečiams kiltų kuo mažiau nepatogumų, jėgas suvienijo net kelios institucijos, kurios rūpinsis miestiečių saugumu.

„Popiežiaus vizito metu dirbs gausios policijos pajėgos, kurias papildys pareigūnai iš kitų apskričių, rezerviniai pareigūnai, Mykolo Riomerio universiteto studentai. Užtikrinsime kauniečių ir miesto svečių saugumą be viešąją tvarką viso vizito metu“, – pabrėžė  Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotas Darius Pliavga.

Pasak Kauno arkivyskupijos atstovės Vaidos Spangelevičūtės-Kneižienės, šiai dienai išdalinta daugiau nei 90 tūkstančių kvietimų į Santakos parke vyksiančias šv. Mišias. Tikslus skaičius tikinčiųjų paaiškės tik sekmadienį.

„Tai istorinis įvykis tiek bažnyčiai, tiek valstybei. Sekmadienį į susitikimą su popiežiumi bus galima ateiti jau nuo 5 valandos ryte. Galima su savimi neštis kėdutę, maisto, vandens, taip pat nepamirškite lietpalčių“, – patarimus dalino V. Kneižienė.

Nemokamas viešasis transportas

Sekmadienį, rugsėjo 23 dieną viešuoju transportu kauniečiai galės naudotis nemokamai. Dėl popiežiaus vizito į miesto gatves išvažiuos papildomi autobusai ir troleibusai, kurie važiuos 5-10 minučių intervalu.

„Nuo šeštadienio 22 val. iki pat sekmadienio vakaro mieste kursuos 10 specialių maršrutų, pažymėtų raide „P“, o viešasis transportas nesustodamas važiuos tiek dieną, tiek naktį. Tokiu būdu užtikrinsime, jog į Santakos parką visi galėtų atvykti sklandžiai ir laiku“, – sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Kauniečiai  į miesto centrą raginami vykti būtent viešuoju transportu, automobilius paliekant namuose. Miesto svečiams rekomenduojame palikti automobilius specialiai tam skirtose parkavimo vietose atokiau nuo miesto centro. Visą informaciją apie specialius „P“ maršrutus galima rasti internetinėje svetainėje https://www.kaunas.lt/2018/09/svarbi-informacija/autobusu-ir-troleibusu-eismas-rugsejo-22-23-dienomis

Masinės parkavimo vietos

„Iš kitų šalies miestų atvykstančių vairuotojų automobilius prašome palikti atokiau nuo centro esančiose mikrorajonuose. Tam puikiai tiks ir prekybos centro „Mega“ aikštelė, ar Aleksandro Stulginskio universiteto miestelis. Pagrindinė parkavimo vieta bus S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas. Esant tinkamoms oro sąlygoms čia galės tilpti apie 30 tūkstančių automobilių“, – patarimus vairuotojams skyrė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Pasistatę automobilius aerodromo teritorijoje žmonės į Santakos parką pėsčiomis per Veiverių ar V. Čepinskio gatves galės nueiti per 15-25 minutes. P. Kero teigimu, nuo Alytaus ir Marijampolės atvykstantiems žmonėms rekomenduojama automobilius statyti prie A. Stulginskio universiteto. Nuo Vilniaus ar Klaipėdos atvažiuojantys savo transporto priemones turėtų palikti prekybos centro „Mega“ aikštelėje arba Šilainiuose. Tiek iš A. Stulginskio universiteto, tiek iš „Megos“ kas 5 – 10 min. važiuos specialių maršrutų autobusai.

Ribos eismą centre

Vizito koordinavimu besirūpinantys specialistai pabrėžia, jog jau rugsėjo 22 dieną, šeštadienį, senamiestyje budės gausios policijos pajėgos, kurios blokuos automobilių įvažiavimą į senamiestį nuo 8 val. ryto iki pat rugsėjo 23 d., 17 val. Tuo metu čia įvažiuoti negalės nei gyventojai, nei aptarnaujantis transportas – automobiliai bus tik išleidžiami.

„Nei taksi, nei pavežėjimo paslaugas teikiantys vairuotojai nebus įleidžiami į saugomą senamiesčio perimetrą. Senamiesčio gyventojai su automobiliais turės galimybę išvykti iš namų, tačiau atgal bus įleidžiami tik pasibaigus vizitui – sekmadienio pavakarę. Kavinės ir barai taip pat informuoti apie laukiančius nepatogumus. Savanorių prospektu artėjantį sekmadienį taip pat geriau net nevažiuoti ir nebandyti jo kirsti. Pėsčiųjų prašome laikytis kelių eismo taisyklių ir neiti važiuojamąja dalimi“, – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.

Rugsėjo 22 dieną, šeštadienį, nuo 23 val., policijos pareigūnai budės Savanorių prospekte. Eismo ribojimai didžiausioje miesto gatvėje vyks keliais etapais, kuomet numatoma popiežiaus kortežo kelionė link Santakos parko, sekmadienį iš ryto bei popiežiaus kelionė iš Kauno apie 16 valandą.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

              

 

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content