Policija mini savo įkūrimo šimtmetį!

Spalio 2 d. Lietuvoje minima Policijos, Angelų Sargų diena.

Šiemet policija mini 100-ąsias savo įkūrimo metines. Lietuvos policijos tradicijos ėmė formuotis 1918m., o 1924 m. sausio 1 d. milicija oficialiai pervardyta į policiją. 1925 m. spalio 2 d. paskelbta policijos profesine švente ir pavadinta Angelų Sargų diena. Tradiciškai, minint profesinę šventę, pareigūnai organizuoja policijos ir visuomenės šventes, kurios kiekvienais metais vyksta vis kitoje apskrityje. Šiemet rugsėjo 29 d. šventė grįžo į Vilnių, į Katedros aikštę.

Nuo 1924 m. policijos organizacija ne kartą keitėsi. Iš pradžių policijos reikalus tvarkė Vidaus reikalų ministerijos Piliečių apsaugos departamentas. Vėliau jis buvo reorganizuotas ir 1935 m. sausio 1 d. įkurtas Policijos departamentas, kuriam priklausė viešoji arba tvarkos, geležinkelio, pasienio, privatinė ir vandens kelių policija. Kriminalinė policija veikė kaip atskira Valstybės saugumo departamento dalis.

Sveikindamas su profesine švente, policijos generalinis komisaras Linas Pernavas dėkoja už tikėjimą, kritiką, priekaištus, patarimus, siūlymus, nesusipratimus, idėjas ir palaikymą, nes tai yra dalykai, kurie kūrė Lietuvos policijos istoriją ir padėjo mūsų bendruomenei būti čia, kur dabar esame.

„Žengdami į antrąjį Lietuvos policijos įkūrimo 100-metį išlikite visuomet ryžtingi ir atsakingi, veržlūs ir kūrybingi. Didžiuokitės savo gerais darbais ir poelgiais, savo didelėmis ir mažomis pergalėmis, tikėkite savimi ir šalia esančiu“-sveikinime darbuotojams linki policijos vadovas Linas Pernavas.

Jau tapo graži tradicija, policijos dienos proga rengti šventinį koncertą, skirtą šiai datai paminėti. Šiemet, minint įkūrimo šimtmetį, policijos darbuotojai su šeimos nariais rinksis Kaune, Žalgirio arenoje. 21.30 val. koncertą transliuos LRT televizija.

Informacija paimta iš policijos internetinio tinklalapio – http://policija.lrv.lt/lt/naujienos/100-meti-svencianti-lietuvos-policija-moderni-ir-pasirengusi-padeti-zmogui-bei-valstybei-nuotrauku-galerija.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content