Pojūčių kokteilis, kurį Jums sukurs suomiai

Jeigu dar niekada nebuvote ir nedalyvavote netradicinio teatro pasirodyme, teatro festivalio „Namas Nr. 2” organizatoriai birželio 15-16 dieną kviečia šią klaidą ištaisyti. Festivalį atidarys suomių kolektyvas „Center Of Everything” teatriniu emociniu užtaisu, intriguojančiu pavadinimu „Pojūčių kokteilių baras”.

Režisieriaus Sami Henrik Haapala pasirodymas idealiai tinka tiems, kas dar niekada nėra buvę įtraukiančio teatro pasirodyme ir nežino, ar tikrai jam toks teatras patiks. Tai 20 koncentruotų minučių, kurių metu aktoriai iš Jūsų pasirinktų ingredientų jums asmeniškai sukurs vaidinimą, t.y. suplaks pojūčių kokteilį.

 „Pojūčių kokteilių baro” pasirodymas bus pritaikytas festivalio erdvei – vienai seniausių buvusių Kauno medinių mokyklų bei visuomenės aktualijoms. Atvykę suomiai kauniečiams sukurs vos 100 individualių teatro kokteilių. Žiūrovai galės išsirinkti jiems patinkantį kokteilį iš meniu arba susidaryti savo asmeninį receptą iš norimų ingridientų.

S.H.Haapala – beveik 20 metų dirba prodiuseriumi, režisieriumi ir atlikėju Suomijoje,  šiuo metu yra teatro „Center Of Everything” meno vadovas. Kompanijos didžiausias dėmesys skirtas jungti meną su mokslu ir technologijomis.

Kaip ir kada gimė idėja sukurti Pojūčių kokteilių baro” pasirodymą?

Pojūčių kokteilių baro” spektaklio idėja gimė  vieno iš įtraukiančio teatro pasirodymo  metu, „Turku – Europos kultūros sostinė 2011” programos dalyje. Sakyčiau, kad tai bendras kūrybinis darbas, o ne vienam žmogui gimusi mintis. Norėjome triukšmingo ir įtraukiančio pasirodymo, kuris galėtų atidaryti „Patirčių parko Turku 2011” programą, klubo koncepcija labai tiko.

Koks kokteilis pasirodymo metu buvo pats netikėčiausias?

Festivalyje „Flow” Helsinkyje žiūrovams sukūrėme 250 pojūčių kokteilių. Bendras pasirodymo laikas truko ilgiau nei 13 valandų. Vienas juokingiausių ir įsimintiniausių momentų nutiko būtent šio festivalio metu. Vieną dalyvių nuvedžiau į specialę palapinę trumpam poilsiui, nes jis kaip ingridientą pasirinko reaksaciją. Pats buvau toks pavargęs, jog šį dalyvį pamiršau ir išėjau vaidinti kito kokteilio. Paliktąjį prisiminaiu tik po geros valandos, kuomet buvo užsakytas panašus kokteilis, apsilankyti poilsio palapinėje. Kai atėjome kartu su nauju žiūrovu, paliktasis žiūrovas saldžiai  miegojo.

Ką turėtų žinoti žiūrovai prieš ateinant į spektaklį? Ar reikia kažką specialiai pasiruošti?

Žiūrovas neturi nieko žinoti ar specialiai ruoštis. Pasirodymas sukurtas taip, kad juo gera mėgautis, jeigu neturi jokių išankstinių lūkesčių. Jeigu vis tiek kankina nežinia ir norite bent kažką žinoti apie pasirodymą, tuomet siūlau iš anksto pasvarstyti, kokio kokteilio norėsite: lengvo ir atpalaiduojančio, ar šiek tiek stipresnio ir intensyvesnio.

Kodėl Jus traukia alternatyvus teatras?

Teatras turėtų būti erdvė nuolatiniam kūrimui ir vystymuisi visais aspektais – ne viena forma. Jei laikomės vienos formos, apribojame meno galimybes. Kalbant apie normas, viena forma taip pat rodo hegemonijos pasaulį. Noriu pasipriešinti hegemonijoms ir siekiti įvairiapusiškumo, ar kalba eitų apie meno formas, ar jūsų tapatybę, lytį, seksualumą, etninę kilmę.

Šiemet festivalio programą sudaro ne tik spektakliai ir pasirodymai, bet ir edukacinės veiklos.  Organizatoriai kviečia susipažinti ir prisijaukinti įtraukiantį teatrą, kuriame reikia pasikliauti savo pojūčiais, būti atviriems ir smalsiems: įsitraukti kartu į čia ir dabar vykstantį kūrybinį procesą.

Festivalis vyks kupiname istorijos pastate. Buvusios mokyklos pastatą pastatė ir 1903-1904 m. fundavo žydas Leiba M. Markusas. Jame veikė 2-asis Kauno tvirtovės pėstininkų pulkas, vėliau jame buvo įsikūrusios įvairios Lietuvos kariuomenės įstaigos. Kai stabilizavosi valstybės gyvenimas, nuo 1935 m. pastate ėmė veikti 28-oji Kauno miesto pradinė mokykla.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Daugiau informacijos apie festivalį www.namaskurt.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content