Po Lietuvą pasklido vyšniniai vokai: kokią žinią apie darbo stažą jie siunčia gyventojams?

Po visą Lietuvą pasklido per 140 tūkstančių vadinamųjų vyšninių vokų – informacinių laiškų iš „Sodros“. Šie laiškai – tai perspėjimas, kad per 2016 m. metus juos gavęs gyventojas nesukaupė 12 mėn. stažo. Juose taip pat pateikiama informacija apie iki šiol žmogaus sukauptą stažą ir prognozuojamą senatvės pensiją, jei niekas gyvenime nesikeistų. Kartu pateikiami ir skaičiavimai, kaip pasikeistų jo senatvės pensija, jei nuo šiol žmogus pradėtų uždirbti bent po 12 MMA per metus.

Vyšninių vokų tikslas – informuoti gyventojus apie esamą padėtį, įvertinti jų galimybes ir perspektyvas gauti didesnę senatvės pensiją. Tai taip paskatinimas laiškų gavėjams susimąstyti ir, jei įmanoma, imtis veiksmų. „Sodros“ duomenimis, nesukaupusių būtinojo stažo žmonių vidutinė senatvės pensija tesiekia apie 158,8 Eur. Būtinojo stažo nesukaupę žmonės gauna sumažintą senatvės pensiją, jiems nepriklauso ir priedas už papildomus išdirbtus metus.

Daugiau informacijos čia>>>http://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-gyventojams/vysninis-vokas

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content