Paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Sausio 27-oji – Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Paminėdami šią dieną ir prisidėdami prie Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės organizuojamos akcijos #WeRemember/ #MesPrisimename  Žaliakalnio seniūnijos darbuotojai jau antrus metus 7-tame Forte  pagerbia masinių žudynių, kurias vykdė naciai ir jų talkininkai per Antrąjį pasaulinį karą, aukas.

Kalbėdami apie skaudžią mūsų šalies ir plačiosios pasaulio visuomenės patirtį mes negalime užmiršti ir tų didvyrių, kurie gelbėjo nelaimės ištiktuosius. Šie žmonės Izraelio valstybės yra paskelbti Teisuoliais ir apdovanoti pačiais garbingiausiais medaliais. Tokių apdovanojimų nusipelnė 885 pasaulio Teisuoliai.

Norėdami atiduoti jiems tinkamą pagarbą, juos deramai prisiminti ir pasidalinti jų didvyriškais poelgiais, jų narsa ir žygdarbiais, turime apie juos kalbėti.  Norėdami, kad mūsų ateitis būtų skaidri ir be tokių baisių istorijos puslapių, mes skiepykime sau ir kitiems humaniškumo, atjautos principus ir pačias svarbiausias humanizmo vertybes.

Šią dieną daugelyje pasaulio šalių minima žydų tautai skaudi diena. Šią dieną mini ir Lietuva, nes Lietuvoje, palyginti su kitomis Europos valstybėmis, žydų buvo išnaikinta daugiausiai – net 96 procentai. Ši diena minima ne tik prisiminimais, bet ir susibūrimais į bendrus renginius, kuriuose abejingų nelieka.

Taigi kiekvienas turime ne tik žinoti, kuo sausio 27-oji yra ypatinga pasauliui, bet ir suvokti, kad greta mūsų dar gyvena nemažai garbaus amžiaus žmonių, kurie ir yra tie didvyriai, pagelbėję nuskriaustiesiems. Ir būtent mes ir jūs, jaunoji karta, turime skleisti žinią ir užrašyti šių geradarių kilnius poelgius. Uždelsus šie kilnūs darbai paskęs prisiminimuose ir iškeliaus kartu su tais, kurie taip ir liks neįrašyti į istorijos puslapius apie skaudžią mūsų istoriją ir garbės vertus mūsų gelbėtojus.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content