Nedeginkime žolės!

Pavasarį, atbudus gamtai, kartu su ja atgimsta ir žmogus. Vos pasirodžius pirmiesiems saulės spinduliams, ,,atgimsta“ ir pirmieji pernykštės žolės degintojai. Šiaulių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba kartu su Šiaulių miesto savivaldybės administracija parengė ir išleido plakatus, informacinius lankstinukus apie žolės deginimo žalą. Šių prevencijos priemonių tikslas – informuoti bei skatinti visuomenę, švietimo įstaigas, įmones, organizacijas, seniūnijas, bendrijas nedeginti sausos žolės, o pastebėjus tokius gaisrus nepraeiti pro šalį, o pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112. Šie pavasariniai gaisrai padaro gamtai milžiniškus nuostolius, sunaikina milijonus gyvybių. Dažniausiai tokius gaisrus sukelia neatsargus ar tyčinis žmogaus elgesys su ugnimi. Gaisrai sunaikina paukščius ir jų lizdus, miško kultūras, rūšinius augalus. Nuo padegtos žolės užsidega gyvenamieji namai ar ūkiniai pastatai. Degančioje pievoje beveik kasmet žmonės patiria traumų ar net žūva.

Žolėje, deginamoje miesto teritorijoje, yra daug sunkiųjų metalų, trąšų, pesticidų liekanų, pavojingų atliekų, todėl tokie dūmai yra nuodingi žmogui ir gamtai. Kartais žolės gaisrus sukelia vaikai bei paaugliai, todėl tėvai ir pedagogai jiems turėtų priminti apie šių gaisrų daromą žalą. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai taip pat primena bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams, kad žolės gaisrų padariniai būna skaudūs. Todėl kviečiame visus dalyvauti prevencinėje akcijoje „Nedeginkime žolės“.Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai prašo nedeginti žolės ir atsargiai elgtis su ugnimi. Už nustatytus gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų pažeidimus numatyta tokia administracinė atsakomybė:

 

  • už sausos žolės, nukritusių medžių, lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus, piliečiai gali būti baudžiami nuo 28 iki 231 eurų;
  • už ražienų, taip pat nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą piliečiai gali būti baudžiami nuo 57 iki 289 eurų;
  • už priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimus piliečiai gali būti baudžiami nuo 28 iki 57 eurų;
  • už priešgaisrinės apsaugos reikalavimų pažeidimus, sukėlusius miško gaisrą arba jo išplitimą, piliečiai gali būti baudžiami nuo 579 iki 1158 eurų;
  • numatyta atsakomybė ir žemės savininkams, jos naudotojams ir valdytojams, kurie nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą gali būti baudžiami nuo 28 iki 173 eurų baudomis.

Taip pat informuojame visus žemės savininkus ir jos naudotojus, kad vykdomi operatyviniai reidai su aplinkos apsaugos bei viešosios tvarkos ir civilinės saugos specialistais. Reidų metu nustatyti pažeidėjai bus baudžiami įstatymų nustatyta tvarka, kurie nesilaiko gaisrinės saugos ar aplinkos apsaugos nustatytų reikalavimų.

Pastebėję degančią žolę, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content