Nauja durų kokybė Kauno Centrui: kūrybiškumas, stilius, bendruomeniškumas

Kauno tarpukario modernizmui suteiktas Europos paveldo titulas, tačiau tai anaiptol ne visada atsispindi ne tik gerai žinomų fasadų, bet ir mažųjų architektūros formų išsaugojime. Tokių formų pavyzdys – pastatų durys. Tarpukariu jų formos savo novatoriškumu, unikalumu daug kur atitiko Kauno architektūros mokyklos lygį, o architektas Bronius Elsbergas su durų projektais kaip meno kūriniais netgi dalyvavo Čiurlionio galerijoje rengtoje Rudens dailės parodoje 1937 metais.

Dabar daug kur tos durys yra apleistos, suniokotos, keičiamos į metalinius ir plastmasinius pakaitalus. Charakteringas nepagarbos paveldui pavyzdys šį dešimtmetį aprašytas straipsnyje „Kauno dienoje“, kai viena valstybės įstaiga esanti Centro seniūnijoje tokias duris išmetė, o jas gelbėjo architektas a.a. Algimantas Kančas.

Jau ne pirmus metus „Gražinkime Kauną“ vykdoma ilgalaikė gyventojų paveldosaugos gebėjimų skatinimo programa „Durys Kaunui“ (paremta Lietuvos kultūros tarybos ir Kultūros paveldo departamento) pasiekė pusiaukelę – turi metodiką, kaip atkurti duris dirbant su Kauno menininkais ir smulkaus verslo atstovais, subūrė šių procesų „visuomeninių ambasadorių“ grupę. Šio projekto tikslas – per patrauklią, tikslinę grupę patraukiančią formą dirbti su kauniečiais, visų pirma Centro Seniūnijos gyventojais ir jiems skleisti žinią, kaip atkurti mažas paveldo formas, prisidėti prie Kauno kaip Europos paveldo ženklą turinčio, UNESCO Kūrybiškų miestų dizaino ir UNESCO paveldo statuso siekiančio miesto estetinio vaizdo.

Centro seniūnijos išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimu, pagal priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ skirtas finansavimas projektui „Nauja durų kokybė Kauno Centrui: kūrybiškumas, stilius, bendruomeniškumas”. Pradinėje projekto stadijoje – iki 2017 m. lapkričio 2 d. numatyta kartu su paveldo specialistais, architektais, architektūrologais, sociologais ir viešųjų ryšių specialistais – savanoriais parengti informacinį paketą (internetui ir spausdintomis skrajutėmis), kuriam būtų aprašyta kokybiškos durų restauracijos eiga su tiksline adaptacija Centro seniūnijai. Antrajame, bendruomeninių susitikimų veiklos etape keturis lapkričio ketvirtadienius – 9, 16, 23, 30 d. keturiose Centro seniūnijos seniūnaitijose Kalno, Karmelitų, Senamiesčio ir Naujamiesčio bus surengti informaciniai – kultūriniai susitikimai su bendruomenėmis, kuriuos sudarys profesionalų (arch. J. Kančienė, J. Prikockienės, V. Petrulio, dokt. A. Dičkalnytės ir kitų) parengti vizualine medžiaga praturtinti pranešimai, klausimų ir atsakymų sesijos apie praktinę veiklą, informacijos sklaida ir kultūrinis vakaras.
Detali informacija apie renginius:

Su visais vykdomais projektais, finansuotų pagal priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ galima susipažinti paspaudus žemiau esančią nuorodą, rubrikoje „Artimiausi įgyvendinamų projektų renginiai ir kitos veiklos”.

SADM Programa „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content