Muziejų naktis IX forte: specialios ekskursijos ir nemokamas lankymas

 Muziejų naktį – 2024 m. gegužės 18 d. (šeštadienį) – kviečiame į Kauno IX forto muziejų, kur laukia speciali programa, padėsianti geriau pažinti tai, kam nelemta nugrimzti užmarštin. Lankytojus pasitiks naujos ekskursijos, edukacinė erdvė, kupina veiklos mažiems ir dideliems, įtraukios ekspozicijos ir būrys muziejaus darbuotojų, nekantraujančių padėti praverti istorijos duris.

 

PROGRAMA

 

18.00 val. Ekskursija „IX fortas kaizerio kareivio akimis“ | Kauno tvirtovės gidė Svetlana Tichanova ir restauratorius Martynas Kosas

Registracija: https://forms.gle/cmLtot84NPX1f4Pt8

Trukmė – 1 val. 30 min.

Susitikimo vieta – IX forto vidinis kiemelis (Žemaičių pl. 75)

 

20.00 val. Ekskursija po IX forto memorialinį kompleksą | Ekskursijų vadovė Janina Baršauskaitė

Registracija: https://forms.gle/pcGbGcCPCJuoHnzu8

Trukmė – 1 val. 20 min.

Susitikimo vieta – Kauno IX forto administracijos pastatas (Žemaičių pl. 71)

 

19.00–23.00 val. Nemokamas muziejaus lankymas, edukacinės veiklos (Žemaičių pl. 75)

 

Muziejų naktį pradėsime ekskursija, kuri nukels į 1915 metų vasarą. Kaizerinės Vokietijos imperijos kareivis, puikiai kalbantis lietuviškai, pakvies kartu apžiūrėti IX fortą. Išgirsite, kodėl IX fortas taip gerai išsilaikė, kaip buvo statomas, kokį vaidmenį vaidino puolant tvirtovę. Per ekskursiją keliausite į gynybinę sieną, ugnies taškus, matysite IX forto inžinerinius karinius sprendimus ir galėsite pasigrožėti panoraminiu vaizdu nuo forto stogo. Ekskursijos pabaigoje pristatysime naujai atrastą senąją IX forto ledainę.

 

Grįžti arčiau šių dienų,  kartu pasivaikščioti po vakarėjantį memorialinį kompleksą ir į jį pažvelgti šviežiu žvilgsniu kitoje ekskursijoje pakvies ne vienam lankytojui gerai pažįstama ilgametė muziejaus darbuotoja Janina. Drauge eidami Atminties taku apžvelgsite svarbiausius memorialinio komplekso objektus: Okupacijų ekspozicijos pastatą, IX forto statinius, masinių žudynių lauką ir monumentą nacizmo aukoms atminti. Ar žinojote, kad kiekviena komplekso sudėtinė dalis turi simbolinę prasmę? Kaip nutiko, kad monumento autorius Alfonsas Vincentas Ambraziūnas tik per plauką pakliuvo į atidarymo iškilmes? Memorialinis kompleksas atidarytas prieš 40 metų – kas per šį laiką pasikeitė? Daugiau apie tai sužinosite per ekskursiją.

 

Abi ekskursijos – nemokamos.

 

Renginys viešas, bus filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

 

Informacinis partneris – „Kauno diena“

Renginys yra Europos muziejų nakties programos dalis. Renginių programos ieškokite adresu muziejunaktis.lt. Europos muziejų nakties organizatoriai – ICOM Lietuva ir Lietuvos muziejų asociacija

Kauno IX forto muziejaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content