Migracijos informacija

Karantino laikotarpiu keičiama tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojų leidimų laikinai gyventi prašymų priėmimo ir leidimų laikinai gyventi įteikimo tvarka

 

Migracijos departamentas informuoja, kad, atsižvelgiant į ekstremalią situaciją ir vadovaujantis Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ su vėlesniais pakeitimais, nuo 2020 m. kovo 20 d. karantino laikotarpiu keičiama užsieniečių, kurie yra tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojai (toliau – užsienietis vairuotojas), prašymų pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimo ir leidimų laikinai gyventi įteikimo tvarka:

  1. Užsienietis vairuotojas, turintis galiojantį leidimą laikinai gyventi, prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi užpildo MIGRIS, prie prašymo prideda reikiamus dokumentus, sumoka valstybės rinkliavą už prašymo nagrinėjimą ir rezervuoja vizito laiką į Migracijos departamento teritorinį skyrių.

Pažymėtina, kad:

  • kai pildomas prašymas išduoti leidimą laikinai gyventi – užsieniečio vairuotojo turimas leidimas laikinai gyventi turi galioti ne mažiau kaip 2 mėnesius;
  • būtina sumokėti valstybės rinkliavą per VIISP arba bankiniu pavedimu ir prie MIGRIS prašymo pridėti valstybės rinkliavos sumokėjimą įrodantį dokumentą;
  • jei pageidaujama dokumentą apie turimą gyvenamąją patalpą pateikti atsiimant leidimą laikinai gyventi, kol MIGRIS prašymuose neįdiegta galimybė pasirinkti, jog dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos bus pateiktas atvykus atsiimti leidimą laikinai gyventi, MIGRIS prašyme pasirenkama reikšmė „Gyvenamosios patalpos savininko arba bendraturčio ar jo (jų) įgalioto asmens sutikimą pateiksite atvykdamas į migracijos paslaugas teikiančią instituciją“
  1. Užsieniečiui vairuotojui, užpildžius prašymą per MIGRIS, atvykti rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamento teritorinį skyrių pateikti dokumentų originalus ir biometrinius duomenis, nereikia. Migracijos departamento darbuotojas prieš registruotą vizitą MIGRIS peržiūrės užsieniečio vairuotojo prašymą, siekdamas nustatyti, ar nurodyti visi reikiami duomenys, pridėti visi reikiami dokumentai, bei ar sumokėta valstybės rinkliava. Nustačius, jog MIGRIS prašyme nurodyti ne visi reikiami duomenys, nepridėti reikiami dokumentai ar pasirinkta, jog valstybės rinkliava bus sumokėta paslaugos teikimo vietoje, iki registruoto vizito datos MIGRIS prašyme nurodytu telefono numeriu ar el. pašto adresu užsienietis vairuotojas arba jį įdarbinęs ar įsipareigojantis įdarbinti darbdavys (toliau – darbdavys) bus informuojamas apie prašyme esančius netikslumus ar klaidas. Atėjus rezervuoto vizito laikui ir nustačius, jog prašymas užpildytas tinkamai ir prie jo pridėti visi reikiami dokumentai, prašymas bus priimtas nedalyvaujant nei užsieniečiui vairuotojui, nei darbdaviui ir pradėtas nagrinėti.

 

Pažymime, kad leidimas laikinai gyventi užsieniečiui vairuotojui bus išduodamas ar keičiamas 1 metams. Jeigu užsieniečio vairuotojo galiojančio kelionės dokumento galiojimas 3 mėnesiais neviršija 1 metų laikotarpio, sprendime nurodoma, jog leidimas laikinai gyventi užsieniečiui vairuotojui išduodamas ar keičiamas laikotarpiui, 3 mėnesiais trumpesniam negu kelionės dokumento galiojimo laikotarpis.

Priėmus sprendimą, MIGRIS prašyme nurodytu el. pašto adresu bus išsiunčiamas pranešimas apie priimtą sprendimą, nurodant, kada galima atvykti atsiimti išrašytą leidimą laikinai gyventi. Jeigu turi būti pateikta gyvenamosios vietos deklaracija ir prie MIGRIS prašymo išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi nepridėtas dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos arba pridėtas netinkamas dokumentas – pranešime bus nurodoma, kad kartu su gyvenamosios vietos deklaracija šis dokumentas turės būti pateiktas.

 

III. Išrašytą leidimą laikinai gyventi atsiimti privalo užsieniečio vairuotojo darbdavys iš anksto rezervuotu vizito laiku arba jeigu vizito rezervacijos galimybės nėra – tik sulaukęs Migracijos departamento atstovų skambučio ir suderinęs dokumento atsiėmimo laiką. Užsieniečio sutikimo leisti darbdaviui atsiimti išrašytą dokumentą pateikti nereikia.

Jeigu užsienietis vairuotojas nėra deklaravęs gyvenamosios vietos, atvykęs atsiimti išrašyto leidimo laikinai gyventi, darbdavys turi pateikti užsieniečio vairuotojo pasirašytą gyvenamosios vietos deklaraciją ir dokumentą apie tai, jog užsienietis vairuotojas turi tinkamą gyvenamąją patalpą. Tuo atveju, kai pateikiamas gyvenamosios patalpos savininko (bendraturčio) sutikimas dėl užsieniečio vairuotojo apgyvendinimo ir jo gyvenamosios vietos deklaravimo – darbdavys savo parašu turi patvirtinti, jog gyvenamosios patalpos savininkas (bendraturtis) pasirašė darbdavio akivaizdoje. Jeigu darbdavys šių dokumentų, kai juos reikia pateikti, nepateikia – leidimas laikinai gyventi jam neįteikiamas.

Vieno vizito metu darbdavys gali atsiimti keletui užsieniečių vairuotojų išrašytus leidimus laikinai gyventi. Tokiu atveju, rezervuodamas vizitą, darbdavys turėtų nurodyti, kad atvyksta atsiimti kelių leidimų laikinai gyventi (siūlome nurodyti užsieniečių vairuotojų duomenis – vardą, pavardę, gimimo datą, kad procesas būtų greitesnis).

 

Šia tvarka užsieniečiai vairuotojai ir darbdaviai gali naudotis jau nuo kovo 19 d.

Užsieniečių teisinė padėtis Lietuvos Respublikoje karantino metu

 

Migracijos departamentas informuoja, kad užsieniečiams, kurių teisėto buvimo Lietuvoje laikotarpis baigėsi paskelbto karantino metu ir kurie ne dėl savo kaltės negalėjo laiku išvykti iš Lietuvos Respublikos, nebus priimami sprendimai dėl grąžinimo ir nebus taikoma administracinė atsakomybė už neteisėtą buvimą. Minėtieji užsieniečiai, taip pat tie, dėl kurių buvo priimtas sprendimas dėl grąžinimo, bet laikotarpis savanoriškai išvykti baigėsi karantino metu, gali likti Lietuvoje karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje metu, tačiau privalės išvykti pasibaigus karantinui Lietuvos Respublikoje per nustatytą toleravimo laikotarpį (apie tai bus pranešta papildomai).

Migracijos departamentas, siekdamas užtikrinti sklandų užsieniečių išvykimą pasibaigus karantinui, kviečia asmenis, kurių teisėto buvimo laikotarpis baigėsi (baigsis) Lietuvoje paskelbto karantino metu ir kurie ne dėl savo kaltės negalėjo (negali) laiku išvykti iš Lietuvos, apie tai informuoti Migracijos departamentą elektroninio pašto adresu [email protected]. Su elektroniniu laišku prašome atsiųsti užpildytą lentelę „Informacija, pateikiama kartu su pranešimu apie tai, kad dėl karantino užsienietis negalėjo (negali) laiku išvykti“. Lentelės pastabų skiltyje prašome nurodyti, kokių veiksmų užsienietis ėmėsi, siekdamas grįžti į savo gyvenamosios vietos valstybę.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvoje esantys ir grįžti į savo gyvenamosios vietos valstybę norintys užsieniečiai gali tai padaryti suderintais su savo valstybės kompetentingomis institucijomis būdais. Dėl to jiems reikėtų kreiptis į savo šalies kompetentingas institucijas (pirmiausia – Lietuvos Respublikoje esančias tų valstybių ambasadas ar konsulines įstaigas).

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content