MES KELIAVOM , DALINAMĖS ĮSPŪDŽIAIS

Pagal programą „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Bendruomenės centras „Petrašiūnai“ vykdydamas projektą „PADĖK! SUBURK! IŠLAIKYK!“  Spalio mėn. 8d. vyko į edukacinę išvyką skirtą Petrašiūnų seniūnijos senjorams ir kitiems gyvenamosios vietovės gyventojams „Panemune iki Pamario”.

Ankstyvą rytą iš Petrašiūnų seniūnijos išvyko pilnas 50 keleivių autobusas Panemunės link, aplankant Seredžių, Raudonę vykome toliau link Rambyno kalno. Rambyno kalnas, apipintas legendomis, iki šiol audrina ne vieno gamtos ir istorijos mylėtojo vaizduotę. Tai ir pagonybės laikais buvusi šventvietė, ir lietuvininkų, kultūros puoselėtojų, susibūrimų vieta, kuri žavi atsiveriančia nuostabia Nemuno ir Karaliaučiaus krašto panorama. Sekantis sustojimas – „Lietuvos Venecija“ arba Mingės kaimas, kurio centrinę gatvę atstoja upė, o kaimynai vienas pas kitą į svečius plaukia. Plaukėme ir mes! Pasiplaukioję laivu, pasistiprinome gardžia žuviene  ir traukėme į Ventės ragą – ramybės oazę ant marių skalaujamo kranto. Čia apsilankėme vienoje seniausių ornitologinių stočių Europoje, sužinojome mažųjų keliauninkų – paukščių – žiedavimo paslapčių, ir, pamojavę marioms nuo senojo švyturio bei nusipirkę rūkytos žuvies (kaipgi be lauktuvių!,) sukome link Šilutės. Joje – ryškiausiai išlikę Rytprūsių architektūros atspindžiai: evangelikų liuteronų bažnyčia, turgaus aikštė prie Šyšos upės, H. Šojaus dvaras, technikos paminklas – geltonasis tiltas. Tiltų ir tiltelių šiame užliejamų pievų krašte nesuskaičiuosi… Užsukome į Rusnę – vienintelį Lietuvos miestelį Nemuno saloje. Paskutinė mūsų stotelė buvo Švėkšna. Švėkšna – senas Rytprūsių ir Didžiosios Lietuvos pasienio miestelis – pasigrožėjome iškilia Švėkšnos bažnyčia, išgirdome grafų Pliaterių istoriją ir jau gerokai vakarop išvažiavo link namų.

qrf

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content