Mažinkime savižudybes, veikdami kartu!

Kauno miesto savivaldybės taryba yra patvirtinusi Kauno miesto savižudybių prevencijos modelį, kurio tikslas yra sukurti efektyvaus skirtingų sektorių bendradarbiavimo sistemą. Ypatingas dėmesys šiai sričiai skiriamas rugsėjo mėnesį – rugsėjo 10 dieną visame pasaulyje yra minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena.

Labai svarbu kuo anksčiau pastebėti asmens krizę ir užtikrinti pagalbos teikimą, kad būtų galima išvengti sunkesnių padarinių. Prašyti pagalbos nėra gėda, tai yra būtina. Kauno gyventojams yra teikiama anoniminė psichologinė pagalba, dirba atvejo vadybininkai, su psichologais susitinkama vaikų, paauglių, jaunimo ir suaugusiųjų grupėse, taip pat veikia savitarpio paramos grupė nusižudžiusiųjų artimiesiems. Daugiau informacijos apie pagalbos galimybes Kauno mieste galite rasti internetinėje svetainėje www.tunesivienas.lt.

Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos šių metų šūkis – „Mažinkime savižudybes, veikdami kartu“.Taip siekiama parodyti, kad kiekvienas žmogus gali padėti kitam bendruomenės nariui, kuris turi minčių apie savižudybę. Prisidėdami prie šio šūkio Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras planuoja mėnesio trukmės renginių ciklą, kuriame orientuojamasi į bendruomenės informuotumo didinimą bei specialistų dalinimąsi patirtimi.

Vienas pirmųjų šio ciklo renginių – dviratininkų piknikas Kaune, kurį organizuoja WE GO Project kartu su Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuru rugsėjo 9 dieną 11 valandą. Dviračiais planuojama nuvažiuoti apytiksliai 16 kilometrų nuo Santakos parko iki Kauno marių jachtklubo, kuriame planuojamas visus suvienijantis ir suartinantis piknikas. Renginyje bus galima susipažinti su savižudybių problemai neabejingais žmonėmis, emocinės paramos tarnybų savanoriais. Taip bus skatinama laužyti klaidingas nuostatas ir daugiau sužinoti kaip galima padėti savižudybės rizikoje esantiems žmonėms. Visi norintys drąsinami prisijungti užsiregistruojant WE GO Project interneto svetainėje (https://www.wegoproject.lt/aktyvios-keliones.html) ir renginio dieną atvykti iki starto vietos su dviračiu, pasiėmus užkandžių bei pasirūpinus patogia apranga ir avalyne.

Pasaulinei savižudybių prevencijos dienai (rugsėjo 10 d.) paminėti vyks socialinė akcija. Šia akcija bus siekiama atkreipti į savižudybės rizikoje esančius asmenis bei plačiau informuoti apie pagalbos galimybes Kaune. Kauno miesto gyventojai raginami būti budrūs ir pastebėti Kauno centrinėje dalyje vaikštančius išskirtinai apsirengusius asmenis.

Rudenėjant miesto gyventojai bus kviečiami į rugsėjo 18 dieną, antradienį, ir rugsėjo 27 dieną, ketvirtadienį, nuo 18:30 valandos nemokamai rodomą filmą „Rūta“. Du šio filmo seansus padovanojo filmo režisieriai, Ronaldas Buožis ir Rokas Darulis. Savižudybių prevencijai taip pat liko neabejingas kino centras Cinamon Kaunas (PC Mega), kuriame ir numatytas nemokamas filmo rodymas. Tiek įvadiniu filmo ir problemos aptarimu, tiek filme perteikiamu sportininkės Rūtos Meilutytės atvirumu bus skatinama nebijoti kalbėti apie savo sunkumus bei atrasti savižudybės pasirinkimą atsveriančius būdus, kurie padėtų išbūti su sunkumais ar mažintų šių sunkumų keliamą vidinį skausmą. Vietų skaičius ribotas, todėl  reikalinga registracija.

Savižudybių prevencijos sričiai skirtą mėnesį vainikuos spalio 4 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojama konferencija-forumas „Savižudybių prevencijos pamokos Lietuvos savivaldybėse“. Šioje konferencijoje pranešimus skaitys įvairiose savivaldybėse savižudybes prevencija besirūpinantys specialistai, bus dalinamasi patirtimi teikiant pagalbą bei pristatomos perspektyvos ir galimybės ateičiai. Į renginį kviečiami visos Lietuvos savivaldybių, seniūnijų, seniūnaitijų darbuotojai, gydytojai, socialiniai darbuotojai, psichologai, psichoterapeutai, visuomenės sveikatos bei švietimo specialistai, greitosios pagalbos, policijos darbuotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, savanoriai ir visi specialistai, kurie savo darbe susiduria su savižudybės rizikoje esančiais asmenimis. Renginio pabaigoje bus išduodami pažymėjimai, todėl yra reikalinga registracija.

Renginių ciklo tikslas yra paskatinti suartėti bendruomenės narius, mažinti savižudybės stigmatizaciją, didinti atvirumą ir informuotumą apie nemokamas pagalbos galimybes savižudybės rizikoje esantiems asmenims. Taip pat specialistų dalinimasis patirtimi prisidės prie efektyvesnio ir patvaresnio bendradarbiavimo tinklo kūrimo.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Daugiau informacijos

Visuomenės sveikatos specialistė Lina Pranckevičiūtė

Tel. (8 37) 45 47 17

El. p. [email protected] 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content