Lygių galimybių pažeidimai

Naujausi tarptautiniai tyrimai lygių galimybių ir diskriminacijos srityje parodė, kad Lietuvos gyventojai vis dar itin neigiamai žiūri į tam tikras socialines grupes darbe ir privačiame gyvenime. Visuomenė mano per mažai žinanti apie šios srities problemas ir galimybes ginti savo teises. Tyrimai rodo, kad daugiau kaip pusė asmenų iš kai kurių socialinių grupių susidūrę su diskriminacija per pastaruosius metus. Tačiau tik 8 proc. diskriminaciją patyrusių asmenų kreipėsi pagalbos į atsakingą instituciją. Pažeidžiamos socialinės grupės nėra linkusios pranešti ir apie patirtą fizinį ar seksualinį smurtą. Tokiais atvejais pranešimas siekia tik apie 16 proc.

Todėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Mažąjį lygių galimybių gidą, kuriame pateiktas institucijų, nagrinėjančių lygių galimybių pažeidimus, sąrašas, taip pat atskirame leidinyje įvardino lygių galimybių pažeidimų požymius ir sąvokas.

Mažasis lygių galimybių gidas

Lygių galimybių pažeidimai

Parengta pagal Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content