Lietuviška meilės diena – deivės Mildos šventė

 

Kviečiame sudalyvauti  gegužės 13 dieną visus vilijampoliškius bei kitus Kauno gyventojus ar jo svečius deivės Mildos pagerbimo šventėje, kurią organizuoja Etninio Paveldo Bendruomenė „Kauno Veršva” ir kuris įvyks ant vienintelio, esančio Vilijampolėje, ir vieno iš seniausių, kurio amžius siekia net 4000 Lietuvos piliakalnio – Veršvų piliakalnio.

Renginio pradžia – 11 val
Renginio trukmė – 40 min

Kodėl senovės Lietuvoje Meilės diena – gegužės 13-oji? O gi todėl, kad būtent šią dieną senovės lietuviai garbindavo Mildą – meilės, piršlybų ir giminės tęstinumo dievaitę
Deivė Milda – tai senovės lietuvių meilės ir laisvės deivė, dabar beveik užmiršta, o savo laikais buvusi atsakinga už gražiausius tautiečių jausmus ir giminės tęstinumą.
Žmonės tikėjo, kad Milda apskriejanti visą pasaulį oro vežimu, kurį traukia grupė baltų kaip sniegas balandžių. Kad ji turėjusi sūnų – sparnuotą nykštuką, užkrečiantį širdį meilės nuodais.

Renginio metu dalyvaujantis senojo Baltų tikėjimo krivis pagal senovės papročius užkurs aukurą ir atliks senovės apeigas, skirtas pagerbti deivei Mildai.
Po apeigų čia dalyvaujantis etnografai ir jų kolektyvai pakvies visus šventės dalyvius bendroms senovės lietuvių giesmėms ir dainoms, o taip pat ir senovės žaidimams.

Atvykimas į šventę miesto transportu autobusais 48, 44 ir 63, bei troleibusais 7, 11 ir išlipimas viešojo transporto sustojime GERVIŲ G. bei tolimesnis judėjimas pagal nuorodą VERŠVŲ PILIAKALNIS, esančią netoliese Raudondvario pl. ties Sushi Box kavine.

Renginys nemokamas.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content