Lampėdžių bendruomenė vyko į Šalčininkų kraštą

Vilijampolės seniūnijos Lampėdžių bendruomenė į 2020-09-26 vyko į Šalčininkų kraštą.
                             Ankstyvą šeštadienio rytą Lampėdžių bendruomenės centro nariai su artimais aleksotiškiais surengė kelionę į Šalčininkų kraštą. Pietryčių Lietuvos Šalčininkų kraštas su Dieveniškių kilpa, , sužavėjo lampėdiškius įspudingu Balinskių ir Sniadeckio Jašiūnų dvaru, kuriame lankėsi dauguma Lietuvos ir Lenkijos šviesuomenės. Išgirdome poeto Slovackio meilės istoriją ir kitas legendas. Paulavos respublikos griuvėsiai ir Turgelių bažnyčia priminė bendruomenei apie apšvietos laikotarpio dvarininko Bžostovskio siekį LDK laikais sukurti mini valstybę. Skaudžią neseną istoriją priminė 1991 metais nužudytiems pasieniečiams pastatytas Medininkų memorialas.Sužavėjo didžiausia Lietuvoje gardinio tipo Medininkų pilis. Pravažiavome Medininkų aukštumas su aukščiausiomis Lietuvoje Juozapinės, Aukštojo ir Žybartonių kalvomis.
                                 Pravažiavę tikrą pasienio postą ir draugišką Lietuvos pasienietį įvažiavome į Dieveniškių kraštą – Lietuvos anklavą įsiskverbusį Baltarusijos teritorijoje. Kraštas yra didžiausias Lietuvos istorinis lobynas su nepaliesta gamta ir etnografiniais kaimeliais bei pačiame pasienyje įsikūrusia Norviliškių pilimi. Istorinė vokiečių pirklio pastatyta romaninė pilis buvo ir vienuolynu, ir kareivinėmis, bet nedaug nukentėjo, todėl vilioja turistus. Pilyje veikiantis restoranas yra vienas geriausių Lietuvoje.
                                Gryžę į „Didžiąja Lietuvą“ aplankėme levandų ūkį. Šalia Jašiūnų miestelio Aurelijos ir Dano Arlauskų įkurtas levandų ūkis leido pasijausti tarsi Prancūzijos provanse. Prie Merkio upės įrengtoje sodyboje įrengtos ir kosmetikos gamybos dirbtuvės nepalieka abejingo nė vieno atvykusio net ir nedaug žinančius apie levandas. Nors jau ir nužydėję 3000 levandų krūmai pasitiko lankytojus neapsakomais svaiginančiais kvapais. Sodybos šeimininkai pademonstravo iš 11 rūšių levandų padaryta kosmetika, muilais, levandų ledais, levandų limonadu ir net levandu trauktine. Atsisveikinę su šeimininkais parvykome namo.
Jaukus, įdomus ir sutvarkytas Šalčininkų kraštas sužavėjo lampėdiškius istoriniais dvarais ir svarbių įvykių ženklais, kalvota gamta ir darbščiais bei draugiškais žmonėmis. Ši išvyka paliko daug malonių prisiminimų.
Lampėdžių bendruomenės informacija.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content