Laisvės dienos minėjimas pogrindinėje ab spaustuvėje

Rugpjūčio 31-oji Lietuvoje – Laisvės diena.  Šiemet sukanka 23 metai, kai Rusijos kariuomenė buvo išvesta iš Lietuvos teritorijos.

2016 m. rugpjūčio 31 d. Laisvės dienos minėjimas  vyko pogrindinėje ab spaustuvėje, kurį organizavo Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga ir Kauno sąjūdis. Renginyje dalyvavo LR Seimo narys prof. A. Dumčius, Gričiupio seniūnijos seniūnė Jolanta Žakevičienė, Lietuvos šaulių sąjungos atkūrimo iniciatyvinės grupės steigėjas, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius Stasys Ignatavičius,  politinis kalinys, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius  Romas Žemaitis, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio  štabo viršininko pavaduotojas Zigmas Tamakauskas,  LAMPSS valdybos narys prof. G. Merkys, Vilniaus vietinės rinktinės karių apygardos vadas dim. kpt. Jeronimas Kraulys,  Krašto apsaugos bičiulių klubo valdybos pirmininkas dim. mjr. Antanas Burokas,  LŠSĮ  gen. T. Daukanto jūrų šaulių kuopos vadas Sigitas Savickas,  LLKS, Lietuvos sąjūdžio bei Kovo 11-osios gatvės bendrijos  nariai ir remėjai, šauliai, svečiai iš Čikagos, Vilniaus ir Marijampolės.

Lietuva paskelbė savo nepriklausomybės atkūrimą dar 1990 m. kovo 11 d., tačiau tik 1993 metų rugpjūčio 31 dieną, 23 val. 46 min. paskutinis Rusijos armijos karinis ešelonas nesustodamas pravažiavo Kenos geležinkelio stotį. Tai buvo ilgo ir sudėtingo svetimos kariuomenės išvedimo iš nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos oficiali pabaiga. Tikėkime ir budėkime, kad daugiau svetimos okupacinės kariuomenės Lietuvoje nebūtų niekada.

L1850983 L1860039 L1860045 L1860064 L1860066

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content