Kviečiame gyventojus naudotis elektroninėmis paslaugomis

Vis daugiau gyventojams teikiamų paslaugų galima užsisakyti elektroniniu būdu. Elektroniniu būdu gyventojai gali užsisakyti sekančias seniūnijoje teikiamas paslaugas:

 1. Pažymos gyvenamosios patalpos savininkui (-ams) apie jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje savo gyvenamąją vietą deklaravusius asmenis išdavimas;
 2. Gyvenamosios vietos deklaravimas išvykstant iš Lietuvos;
 3. Gyvenamosios vietos deklaravimas Lietuvoje;
 4. Pažymos apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą išdavimas;
 5. Charakteristikos dėl leidimo laikyti ginklą išdavimas.

VISOS PASLAUGOS TEIKIAMOS NEATLYGINTINAI

Sąraše pateiktoms el. paslaugoms Nr. 1-4 gauti užtenka tik elektroninėmis priemonėmis nustatyti tapatybę (pvz. el. bankininkystės pagalba). Sąraše pateiktoms el. paslaugoms  Nr. 6 gauti būtina turėti elektroninį parašą! Daugiau informacijos pateikiama žemiau.

Žingsniai, kaip gauti el. paslaugą:

 1. Apsilankykite Elektroninių valdžios vartų portale adresu www.epaslaugos.lt ;
 2. Į paieškos laukelį įveskite norimos užsisakyti paslaugos pavadinimo pradžią ir pasirinkite automatiškai pasiūlytą reikiamą paslaugą;
 3. Vykdykite nurodymus priklausomai nuo situacijos (pasirinkite savivaldybę, spauskite mygtuką „Užsakyti“, prisijunkite su el. parašu ar el. bankininkyste, pildykite formą, jei reikia papildomų dokumentų nufotografuokite ar nuskenuokite juos, pasirašykite el. parašu, apmokėkite ir pateikite);

Laukite paslaugos rezultato numatytu būdu.

El. paslaugoms gauti būtina turėti galimybę save identifikuoti elektroninėje erdvėje!

Save identifikuoti el. erdvėje galite žemiau išvardintais būdaus:

 1. Mobilioju parašu

Nuvykite į savo mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitė“, „Tele2“, „Teledema“) saloną ir įsigykite SIM kortelę, turinčią mobilaus parašo funkciją.  Įsidėję išduotą SIM kortelę galėsite pasirašyti el. parašu turint vien tik mobilų telefoną. Daugiau informacijos rasite:

Bitė – http://www.bite.lt/verslui/paslaugos/elektroninis-parasas

Omnitel – http://www.omnitel.lt/eparasas

Tele2 – http://tele2.lt/privatiems/ismaniosios-paslaugos/mobilusis-parasas 

Teledema – http://www.teledema.lt/papildomos-paslaugos/naudingos-asmenines-paslaugos

Pastaba! Su mobiliuoju el. parašu galėsite ne tik pasirašyti prašymus paslaugai suteikti, bet ir jungtis praktiškai į visų Lietuvos bankų el. bankininkystės sistemas (nebereikės turėti ir nešiotis slaptažodžių kortelės ar slaptažodžio generatoriaus).

 1. Asmens tapatybės kortele

Nuo 2009 metų Lietuvos Respublikos piliečiams išduodamos lustinės asmens tapatybės kortelės su elektroniniu parašu. Jei Jūsų asmens tapatybės kortelė išduota iki 2009 metų, naują asmens tapatybės kortelę galite užsisakyti artimiausioje Migracijos tarnyboje (http://www.migracija.lt). Daugiau informacijos adresu http://www.eid.lt Pastaba! kad pasirašyti kortele reikės papildomai įsigyti lustinių kortelių skaitytuvą ir į kompiuterį įsidiegti specialią programinę įrangą.

 1. USB laikmena

VĮ „Registrų Centras“ ir UAB „Skaitmeninio Sertifikavimo Centras“ išduoda el. parašus lustinėse kortelėse ir saugiose USB laikmenose. Daugiau informacijos rasite: VĮ „Registrų Centras“ – http://www.elektroninis.lt UAB „Skaitmeninio Sertifikavimo Centras“  – http://www.ssc.lt Pastaba! Kad pasirašyti kortele reikės papildomai įsigyti lustinių kortelių skaitytuvą ir į kompiuterį įsidiegti specialią programinę įrangą; kad pasirašyti USB laikmena, reikės į kompiuterį įsidiegti specialią programinę įrangą.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content