KONKURSAS ,,KAIMYNŲ KAIMYNAS”

KONKURSAS „KAIMYNŲ KAIMYNAS“

Jau tampa tradicija, kiekvienais metais, paskutinį gegužės ketvirtadienį pagerbti  geriausius kaimynus. O šiemet jų turime visą būrį!

Viena aktyviausių, kaimynų kaimynė – Brigita Bingelytė. Į Saugios kaimynystės grupę subūrusi Eglutės tako gyventojus, rūpinasi  saugesne gyvenamąja aplinka, inicijavo gatvės gale esančiame šile vaikų žaidimo aikštelės bei treniruoklių įrengimą, kur žaisti, sportuoti ar kitaip praleisti laiką renkasi ir aplinkinių gatvių gyventojai.

Kai praėjusiais metais karantinas sukaustė visas mūsų veiklas, ištuštėjo mokymo įstaigos, Brigita nuotolinių ryšio priemonių pagalba, sprendė aktualias kaimynams problemas: dėl saugaus eismo organizavimo ne kartą kreipėsi į  policijos pareigūnus, dėl problemų kylančių aplinkelyje – į seniūniją, kai pačiai prireikė pagalbos – į kaimynus, facebook paskyroje – į visus petrašiūniečius. Dėmesys kaimynui, jo išsakytai problemai, kai nežinai kur ir kaip tokiu ypatingu metu kreiptis, tikrai vertas pagarbos ir dėkingumo.
Su Brigita visada malonu pasitarti ir bendruomenės centro savanorėms, pasidalinti darbais. Ji konkreti ir veikia operatyviai. Jei gali, padės, nukreips. Ras būdų ir originalių sprendimų prisidėti prie gyventojų gerbūvio, prasmingo projektų įgyvendinimo, visuomet žino kur kurios institucijos kompetencija. Jei nežino, išsiaiškins ir tada padės. Žiūri į gyvenimą paprastai ir pozityviai. Jos aktyvumo užtenka ne tik šeimai ir kaimynams, bet ir visiems Petrašiūnams. Rekomenduojam!

Kaimynų Kaimynu galėtų tapti ir visa  grupė T.  Masiulio g. 14 namo gyventojų, tai:  Algirdas Stančius, Danutė Elena Mikšienė, Robertas Furmanavičius ir Povilas – už nuoširdų rūpestį vienišu charakteringu namo senoliu.

Šie žmonės nesiderinę tarpusavyje ėmėsi padėti vienišam, tačiau, tvirtą charakterį turinčiam, devintą dešimtį perkopusiam senoliui, gyvenančiam jų name. Pavadinkime jį ponu P. Pirmiausiai juo, dar prieš keletą metų ėmėsi rūpintis Robertas. Nors ir turėdamas slaugyti neįgalią šeimos narę, jis rasdavo laiko pakalbinti, o ir užeiti pas poną P, kai šiam ko reikėdavo. Tuomet buvo laikas, kai ponas P atsisakė Roberto pagalbos. Matyt dar jautėsi pakankamai stiprus ir savarankiškas. Praėjusią žiemą šiam senoliui vėl prireikė pagalbos. Sugedo televizorius, už įsiskolinimą buvo atjungtas telefonas, seniūnija pradėjo tvarkyti dokumentus lankomajai priežiūrai gauti. Tačiau iki tol reikėjo pagalbos. Tuomet po truputį įsitraukė visi šie keturi kaimynai, padėdami tuo kuo galėjo. Danutė –  pasirūpino mokesčiais. Surašė skaitiklių duomenis ir net paprašė savo dukros, kad ši senąjį kaimyną nuvežtų į paštą susimokėti. Pati Danutė lydėjo ir pasirūpino, kad senasis kaimynas sklandžiai sumokėtų visus to mėnesio mokesčius.
Jau taip pat ne vienerius metus, ponui P gelbėja kaimynas Algirdas. Ar elektros saugiklį „išmuša“, ar prailgintuvo naujo prireikia, tuojau Algirdas skuba, tvarko pakeičia, kas jo jėgoms. Kai atsirado petrašiūnietė, dovanojanti savo seną, bet dar veikiantį televizorių, Algirdas, pasikvietęs į pagalbą kaimyną Povilą, dviese, nunešė 35 kg sveriantį prietaisą iš 3-iojo aukšto, ir po to, iškrovę iš automobilio, užnešė jį pas poną P į 2-ąjį aukštą. Jėgų tai pareikalavo nemažai, laiptinės siauros, suimti didžiulį televizorių nepatogu. Bet misija įvykdyta. Televizorius pas senąjį kaimyną bute. Ačiū už tai Algirdui ir Povilui. Vieną mėnesį, kai jau tikėjomės, jog lankomosios priežiūros darbuotoja pasirūpins pono P mokesčiais, o taip nenutiko, skaitiklių parodymus atskubėjo surašyti Algirdas. Jis ir televizijos tiekėjo meistrą pasitiko ir iki pono P palydėjo, ir buvo kartu, kol šis sureguliavo petrašiūnietės Janinos dovanotą televizorių. Deja, televizorius nors ir veikė, spalvos buvo per daug blyškios, ir, senasis ponas P jo nenorėjo pasilikti. Taigi, vėl prireikė Roberto Furmanavičiaus  pagalbos. Šis, pavežėjo senąjį kaimyną iki prekybos centro, padėjo išsirinkti naują televizorių ir su pirkiniu parvežė, o ir užnešė. Štai kokia šauni kaimynų ketveriukė. Jų dėka, senasis ponas P tikrai nesijaučia vienišas.

Kaimynų kaimynės nominacijos nusipelno ir p. Janina Rimkevičienė, kuri turėdama dar veikiantį, tačiau jau nenaudojamą televizorių, labai nuoširdžiai atsiliepė į bendruomenės centro prašymą padovanoti televizorių vienišam senoliui. Kantriai laukė, kol bus suorganizuotas pervežimas ir rasti savanoriai nunešti iš jos buto ir užnešti pas vienišą senolį.
Reginai Kuzienei ir Inai Kovalčiuk,  iš Masiulio g. 12 namo,  kaimynai dėkingi už tai, kad jos vienintelės iš viso namo rūpinasi kiemo žaliąja zona. Abi iš slyvaičių šakų suformavo arką, ieško augalų apsodinti ir šiek tiek atnaujintą žaliąją zoną. Vis kviečia mus, jaunesnius namo gyventojus prisidėti, bet mes vis skubame su savo darbais ir gyvenimais. Yra ir vyresnių gyventojų už jas, bet, deja, šie jau nepajėgūs, nors žinome, ypatingai dėkingi. Kadangi taip gražu į žalią kiemą pažiūrėti, kai jau vos begali išeiti iš namų. Taigi, Ačiū Joms.

                      Ramūnas (Ekskavatorininkų g. 7A kiemas, ) – vienas iš aktyviausių kaimynų, kai reikia imtis veikti. Jis visuomet pavasarį pirmas padaro „talką“, nelaukia, kol kas pakvies, nepyksta, jei kažkas neprisijungia. Eina ir tvarko, ir lapus, ir šiukšles sutvarko, sušluoja, išneša. Kai šienauja žolę, paprašytas niekada neatsakys ir kaimynų plotelį nupjauti. Visada malonus, visada darbštus ir kaimyniškas. Vasarą, kaimynų paskatintas dirbo tvarkant bibliotekos kiemelį. Pritvirtino kėdes, patarė kaip geriau, naudojo savo įrankius, kad aplinkiniams būtų patogiau, gražiau.
Stasė ir Vilius Sličiai (Ekskavatorininkų g. 7) ramūs, inteligentiški, išmintingi kaimynai. Jeigu reikia kuo pasirūpinti name – visuomet Stasė pirmoji reaguoja, skambina ar rašo užklausas į reikalingas institucijas. Kai prieš keletą metų po gaisro reikėjo pasirūpinti namo stogo keitimu – Stasė ėmėsi šio projekto ir sėkmingai įgyvendinto. Vyras Vilius visuomet ją palaiko. Darni šeima, mielai bendradarbiauja su aplinkiniais namais organizuojant bendras šventes ir talkas. Bendruomeniški ir tikri kaimynų kaimynai!

Visus konkurso „Kaimynų kaimynas“ dalyvius ir visus petrašiūniečius kviečiame dalyvauti 2021-05-31 d. 17.00 val. prie Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Petrašiūnų filalo, adresu Ekskavatorininkų g. 8, Kaune, “Kaimynų kaimyno“ pagerbimo šventėje.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content