Kauniečiai žiemą iš kiemo varė ant Kauko laiptų

Užgavėnes kauniečiai pasitiko persirengę taip, kad kai kurių jų net kaimynai nebūtų pažinę. Įvairių personažų kolona nuo Velnių muziejaus keliavo iki Kauko laiptų, kur bendruomenės pakvietė skanauti blynų ir visiems kartu varyti žiemą iš kiemo.

Šventėje teko sutikti ir velniukų, ir ožiukų. Klaidžiojo ir kelios gervės, o joms kompaniją palaikė medinėmis kaukėmis pasidabinę miestiečiai. Sakoma, kad per Užgavėnes reikia sočiai pilvus prisikimšti, o ši šventė neįsivaizduojama be blynų. Ant Kauko laiptų susirinkę persirengę kauniečiai atsinešė savo keptų blynų ir vaišino kaimynus. Taip pat šventėje buvo galima paskanauti gilių kava, pasimėgauti meilės arbata ir patrypčioti iš širdies taip, kad žiema išsigąstų, pabėgtų ir užleistų vietą pavasariui. Žinoma, kokia žiemos varymo iš kiemo šventė be Morės bei Kanapinio ir Lašininio kovos. Tad ir šį kartą kaukėti kauniečiai stebėjo, kaip Kanapinis laimi ir tarsi simboliškai leidžia į kiemus ateiti pavasariui.

Žaliakalnio ir Centro seniūnijų suburti Užgavėnių personažai tikrai pakėlė nuotaikas. Tikėkimės, kad ant Kauko laiptų suorganizuoto šurmulio pakaks, kad žiema pagaliau pasitrauktų ir šaltukas nebespaustų įšalusios žemės.

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/kaunieciai-ziema-kiemo-vare-ant-kauko-laiptu-1114843

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content