Kauniečiai kviečiami į nemokamas šiaurietiško ėjimo pamokas

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius prisijungti prie nemokamų šiaurietiškojo ėjimo pamokų, kurios vyks kiekvieną trečiadienį 10 val. Ąžuolyne prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

Šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, tinkanti įvairaus fizinio pajėgumo ir įvairaus amžiaus žmonėms. Žingsniuodami su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis tempą galime pasirinkti pagal savo pajėgumą – nuo lengvo pasivaikščiojimo iki intensyvios treniruotės.

Šiaurietiškas ėjimas ir atitinkami fiziniai pratimai turi keletą privalumų, palyginti su bėgimu ir paprastu ėjimu be lazdų. Daugybė tyrimų rodo, kad šiaurietišką ėjimą sėkmingai galima taikyti ir kaip reabilitacijos, ir kaip sveikatos gerinimo priemonę gydant širdies kraujagyslių, vainikinių arterijų periferinių kraujagyslių ligas, hipertenziją, nutukimą, lėtinę obstrukcinę plaučių ligą, diabetą, kaulų-raumenų sistemos ligas, stresą, nerimą, depresiją ir kt. Ėjimas su lazdomis nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Cooper institutas (Dallas, JAV, 2002 m.) atliko tyrimą, kuriuo buvo siekiama palyginti šiaurietišką ėjimą su paprastu greitu ėjimu. Ėjimas su lazdomis gerina širdies ritmą, nes daugiau įkvėpiama deguonies, treniruojama širdies ir kraujagyslių sistema, gerėja aerobinė ištvermė. Šiaurietiškojo ėjimo metu galime kontroliuoti ir savo kūno masę, kadangi spartėja medžiagų apykaita – per valandą išeikvojama vidutiniškai apie 400 kalorijų (vaikščiojant be lazdų – 280 kcal/val.), sunaudojama daugiau energijos, negu paprastai einant. Ši veikla padeda iš lėto, saugiai, bet veiksmingai lieknėti. Be abejo, pirmiausia turime išmokti taisyklingai eiti su lazdomis. Ėjimo metu būtina turėti pulso matuoklį ir sekti savo pulsą.

Šiaurietiškasis ėjimas puikiai tinka kaip reabilitacijos ir organizmo stiprinimo priemonė po įvairių ligų, operacijų, traumų, taip pat siekiant susigrąžinti formas po gimdymo ir kitais atvejais, kai įtemptai sportuoti negalima.

Šiaurietiško ėjimo privalumai:
• lengvai išmokstama veikla;
• tinka įvairaus amžiaus asmenims;
• iki 30% mažiau apkrauna judėjimo aparatą;
• atpalaiduojami kaklo ir sprando raumenys;
• svorio metimo veikla;
• treniruoja viršutinės kūno dalies raumenis;
• gerina širdies ir kraujagyslių veiklą;
• gerina medžiagų apykaitą;
• pagerina viso organizmo aprūpinimą deguonimi;
• gerina psichoemocinę būseną;
• gerai pritaikyta reabilitacija po traumų.

Giedrė Bernotaitė. tel. (8-37) 454 717, el. p. [email protected]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content