Kas naujo #kaunas2022

Karantinui pakoregavus mūsų kasdienius įpročius, šiuolaikinės sostinės kūrimas nesustoja. Kviečiame prisijungti prie įvairiausių veiklų, kuriomis raginame puoselėti ryšį su bendruomene ir, neišeinant iš namų, kartu su visais kauniečiais ir pakaunės gyventojais ruoštis 2022-ųjų Europos kultūros sostinės programai.


Kompozitorius Antanas Jasenka: „Pradėkime mąstyti kitaip, ir viskas netrukus pasikeis“

Savo patirtimi apie karantino laikotarpio išgyvenimus jau pasidalino „Kaunas 2022“ ambasadoriai: visuomenininkė Bella Shirin, kompozitorius ir atlikėjas Linas Adomaitis, restorano IETI šefė Inga Turminienė. Šį kartą jūsų dėmesiui – kompozitoriaus Antano Jasenkos mintys, idėjos ir rekomendacijos, kokias knygas skaityti, kokius filmus žiūrėti ir kokios muzikos klausyti karantino metu.
Visą 15 min.lt interviu su A. Jasenka apie kultūrą ir pokyčius, apie duoną ir žaidimus bei kūrybą skaitykite čia.


„Mano modernizmas“ – tapk modernistų svečiu!

Modernistinių pastatų gyventojų asmenines patirtis kaupianti „Kaunas 2022“ programa „Modernizmas ateičiai“ kviečia kauniečius tapti aktyviais turinio kūrėjais ir virtualiais modernistinių pastatų svečiais. Prisijunkite prie projekto „Mano modernizmas“: tyrinėkite savo gyvenamąją aplinką, dalinkitės savo fotografuotomis Kauno ir Kauno rajono modernistinių pastatų, jų detalių ar interjero elementų nuotraukomis, papasakokite savo patirtį apie namo, buto statybų ar įsigijimo aplinkybes.
Jūsų nuotraukų, tekstų ir filmuotos medžiagos laukiame el. paštu: [email protected] arba privačia žinute Facebook: Modernizmas ateičiai. Kiekvieną savaitę dalyvių lauks specialūs modernistiniai suvenyrai!


Sukurkite Kauno Mitinio žvėries pasakojimą!

Mitinis Kauno žvėris gyvena ne tik Kaune, bet ir atsinaujinusiame puslapyje www.kaunolegenda.lt . Šiame puslapyje gyvena didelės ir mažos istorijos, čia slepiasi Europos mitinės būtybės ir susirenka įvairiausių tekstų rašytojai. Nesvarbu, ar galite parašyti kelis sakinius ar kelis puslapius vienu prisėdimu, Kauno Mito programa karantino laikotarpiu kviečia jus išbandyti savo jėgas ir parašyti savo pasakojimą svetainei.
Sukurkite mažą arba didelį, trumpą arba ilgą pasakojimą tema: „Kaip Kauno Žvėris kovoja su negandomis?“
Jūsų parašytų tekstų laukiame iki balandžio 30 d. Juos siųsti galite čia.
Geriausių tekstų laukia smagūs prizai!


Startuoja antrasis PUOTOS sezonas

„Kaunas 2022“ jaunimo programa pradeda antrąjį projekto PUOTA sezoną ir skelbia poezijos konkursą! Kviečiame registruotis ir siųsti savo poezijos kūrinius (galima siųsti ne daugiau kaip 3 autorinės kūrybos eilėraščius „Atgimimo“ tematika, lietuvių ir anglų kalbomis). Gegužės mėnesį sudaryta komisija iš visų gautų kūrinių atrinks 28 labiausiai temą atitinkančius ir stipriausius kūrybine prasme kūrinius, kuriuos PUOTOS komanda perkels į viešąsias miesto erdves.
Daugiau informacijos apie šį konkursą ieškokite socialiniame tinkle Facebook.


Kviečia „Prosenelio kambarys“

„Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ kviečia aktyviai prisijungti prie Jono Oškinio ir „Unikalaus paveldo“ karantino metu įkurto naujo „Instagram“ puslapio „Prosenelio kambarys“, kuriame publikuojamos Kauno tarpukario interjero nuotraukos. Fotografuokite išlikusias interjero detales ar skenuokite senas fotografijas ir kelkite į komentarus ar siųskite el.paštu: [email protected]. Savanoriškai talkinantys profesionalai menotyrininkai ir dailėtyrininkai pasidalins savo įžvalgomis apie nuotraukose matomas detales. Visų atsiuntusių nuotraukas ar komentaruose paskelbusių savo fotografijas, pasibaigus karantinui laukia dovana. Kokia – daugiau skaitykite čia.


Atsitiktinis Gričiupio paštas kviečia bendrauti virtualioje erdvėje

Atsitiktinis Gričiupio paštas – tai iniciatyva, jungianti tarpukario Kauno atmintį, ranka rašytų laiškų romantiką ir tris skirtingas bei svarbias Gričiupio vietas. Mūsų įprastą gyvenimą pakoregavus karantinui, ši iniciatyva nenutrūksta, tačiau keliasi į virtualią erdvę – kviečiame jungtis, rašyti, gauti laiškus ir bendrauti toliau, ypač kai tą daryti norisi labiau nei bet kada.
Taisykles, kaip atsitiktinio pašto inciatyva veikia elektroniniu būdu, rasite čia.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content