Kas naujo #kaunas2022

„Kultūra į kiemus“ – kviečiame stebėti tiesiogines transliacijas

Ne tik Kauno rajono, bet ir visos Lietuvos žmonių širdis palietęs projektas „Kultūra į kiemus“ jau šį ketvirtadienio vakarą atkeliauja į Kauno rajono Užliedžių miestelį, kur daugiabučio kieme įspūdingą šiuolaikinio cirko pasirodymą VIP ložėse – balkonuose, stebintiems žiūrovams surengs oro akrobatai Elena ir Konstantin Kosovec.
Kviečiame stebėti šį pasirodymą ketvirtadienį, balandžio 23 d. 17 val., tiesiogiai per LRT mediateką arba „Kultūra su LRT“ bei „Kaunas 2022“ Facebook paskyrose.

Raudondvaryje – violončelės garsai

Dar vienas, jaudinantis „Kultūros į kiemus“ pasirodymas šiandien, ketvirtadienį, vyks Kauno rajone – Raudondvaryje: violončelininkas Justas Kulikauskas arba „Future Cello“ šio miestelio gyventojams atveža galingą klasikinės ir elektroninės muzikos užtaisą.
„Future Cello“ pasirodymą galėsite stebėti šiandien, balandžio 23 d. 19.30 val., tiesiogiai per LRT mediateką arba „Kultūra su LRT“ bei „Kaunas 2022“ Facebook paskyrose.

Pasitiko su vėliavomis, išlydėjo – padėkomis

Praėjusią savaitę projekto „Kultūra į kiemus“ metu vyko skirtingų muzikinių žanrų atstovų pasirodymai Kauno rajono miesteliuose: Linksmakalnyje, Garliavoje, Ringauduose ir Akademijoje. Pasirodymų metu skambėjo muzika ir aplodismentai, o gyventojų languose plevėsavo trispalvės.
Pasirodymus surengę menininkai neslėpė savo emocijų: kai kuriems tai buvo nauja, netikėta, dar neišgyventa patirtis, įkvėpusi ir daugiau kūrybiškų idėjų tolesnei veiklai.

„Kultūros į namus“ siūlymas – apmąstymus skatinantis Don Kichotas

Iki pat gegužės mėnesio pas jus atkeliaus „Kultūra į namus“ – įvairiausių sričių kultūros profesionalai siūlys jums kuo turiningiau praleisti laiką namuose. Šį kartą apmąstymams ir reflekcijai tinkančias knygas rekomenduoja „Kaunas 2022“ kuratorius Rytis Zemkauskas.
„Netekę spektaklių, koncertų, kultūrinės veiklos ir didžiąją dalį laiko leisdami namuose, daug ką prarandame, bet daug ir gauname. Kultūra yra daugiau nei menas, įspūdingi reiškiniai ir renginiai. Kultūra, pirmiausia, esame mes patys, mūsų veiksmai “, – sako R. Zemkauskas ir rekomenduoja perskaityti Gabriel Garcia Marquez epą „Šimtas metų vienatvės“ bei sugrįžti prie Miguel de Cervantes „Don Kichoto“.
R. Zemkausko vaizdo rekomendaciją galite peržiūrėti čia.

 

Heterotopia: kūrybinio rašymo dirbtuvės

„Kaunas 2022“ projektas „Modernizmas ateičiai“ – tai ne tik edukacinė, bet ir kūrybinė platforma, kurios pagrindinis tikslas – emocinio ryšio su paveldu kūrimas. Šiais metais drauge su miesto bendruomene ir vizualiųjų menų menininke iš Airijos Aideen Barry, yra pradedamas kurti videomeno projektas.
Kviečiame prisijungti prie šio projekto kūrimo, rašant istorijas apie modernistinę architektūrą. Tam, kad galėtumėte tą padaryti, rengiame kūrybinio rašymo dirbtuves.
Dirbtuvės numatomos gegužės pabaigoje–birželio pirmoje pusėje, atsižvelgiant į karantino sąlygas. Kūrybinių dirbtuvių metu parašytos istorijos bus naudojamos rengiant videomeno projekto scenarijų.
Dalyvavimas dirbtuvėse yra nemokamas, tačiau vietų skaičius – ribotas, todėl norinčius dalyvauti dirbtuvėse kviečiame užsiregistruoti užpildant formą

Kaunas 2022
Laisvės al. 36, Kaunas
Lithuania

Tel.: +370-617-86632

[email protected]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content