Ką daryti, jei užsienyje likote be pinigų?

Likus be materialinių lėšų (staiga susirgus, susižalojus, tapus nusikaltimo auka), reikalingų medicinos pagalbai ar grįžti į Lietuvą, galima kreiptis pagalbos į Lietuvos Respublikos atstovybę. Jums padės susisiekti su artimaisiais ar kitais asmenimis Lietuvoje, kurie galėtų padėti finansiškai. Materialinė pagalba gali būti persiųsta dviem būdais: siunčiant pinigų perlaidą, pasinaudojus tarptautinėmis skubių pinigų pervedimo sistemomis arba pageidaujamą pinigų sumą įnešant ar pervedant į LR užsienio reikalų ministerijos sąskaitą Lietuvoje:

LR užsienio reikalų ministerija, įstaigos kodas 188 613 242,
AB Bankas Swedbank, banko kodas 73000,
atsiskaitomoji sąskaita LT98 7300 0100 7608 6644 (šiuo atveju nukentėjusiam pinigai bus išmokėti LR atstovybėje).

Tik išimtiniais atvejais, jei nukentėjusysis neturi artimųjų arba per tam tikrą laiką su jais nepavyksta susisiekti, arba jie neturi galimybių ar atsisako padėti nukentėjusiajam, įsitikinus, kad nėra galimybių kitais būdais gauti lėšų, pagalba gali būti suteikta iš biudžeto. Tokią pagalbą gavęs asmuo įsipareigoja ją grąžinti.

Informacijos šaltinis LR užsienio reikalų ministerija (nuoroda į straipsnį)

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content