Judėk sveikai

Šiuolaikinės technologijos, greitas gyvenimo tempas mus labai atitolino nuo gamtos. Patiriame stresą, emocinius išgyvenimus, visa tai atsispindi mūsų kūne. Aktyvus laisvalaikio leidimas, – tai maudynės ežere, važinėjimasis dviračiais, vaikščiojimas gamtoje ir pan.

Visa tai natūraliausios ir paprasčiausios priemonės palaikyti fizinę ir psichikos sveikatą, nes tokia veikla sukelia džiaugsmą, teikia malonumą. O teigiamos emocijos ypač reikalingos mūsų gerai būsenai išsaugoti.

Įrodyta, kad reguliari fizinė veikla pagerina bendrą vyresnių žmonių būklę ir gyvenimo kokybę. Rekomenduojama, kad vyresni žmonės vidutinio intensyvumo fizinei veiklai kasdien skirtų bent po 30 minučių. To pakanka, kad būtų padidinamas fizinis pajėgumas, stiprinamos ir treniruojamos visos organizmo sistemos. Daugelyje užsienio šalių sportas vyresnio amžiaus žmonėms yra įprasta ir neatsiejama dienotvarkės dalis. Senjorų fizinis aktyvumas pagerina psichinę sveikatą, taip pat  mažina tokių sutrikimų, kaip depresija ar nerimas, tikimybę.

Vyresnio amžiaus žmonėms nerekomenduojamos tos sporto šakos, kurios reikalauja didelės fizinės įtampos bei ištvermės. Geriau rinktis lėtesnį, ne tokį intensyvų sportą: šiaurietišką ėjimą, važiavimą dviračiu, plaukimą ar paprastą mankštą namuose. Visų organizmo sistemų atsinaujinimas, tobulėjimas galimas tik tada, kai panaudojamas plati fizinių pratimų grupė, po truputi didinama treniruočių krūvių apimtis bei jų intensyvumas.

plakatas

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content