Jaunimo sambūris „Kaukų naktis”

Bendruomenės centras „Žaliakalnio aušra“ vykdo LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą “Burti ir vienyti: Žaliakalnio bendruomenės stiprinimas ir sociokultūrinis ugdymas“. Viena šio projekto veiklų, bendradarbiaujant su Kauno miesto Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Aušros“ padaliniu suorganizuota Žaliakalnio Kaukų naktis.

Gruodžio 8 – osios naktį „Aušros“ bibliotekoje bei aplinkinėse gatvelėse ūbavo ne tik Žaliakalnio kaukai, bet ir į tradicinį žiemos renginį “Kaukų naktis”, susirinkęs jaunimas. Penkiolikos vaikinų ir merginų laukė kupina nuotykių, siaubo bei juoko pro ašaras programa.

Tamsų šeštadienio vakarą į pažliugusias nuo tirpstančio sniego gatves Žaliakalnio legendų takais iškeliavo trys grupelės smalsių, drąsių jaunuolių. Orientacinio žygio metu jie ne tik savarankiškai atrado, kur gyveno žymūs mūsų rajono žmonės (Julija Dvarionaitė – Montvydienė, Jurgis Rimkevičius ir kt.), kieno slapyvardis buvo Seku pasaka, ar kur slepiasi išlikusi Lenartavičių koplytėlė. Naktiniai žygeiviai taip pat sužinojo, kaip žymiajame restorane “Žalias kalnas” padavėjai ant stalo tiekdavo dvimetrinius eršketus, ir kas iš J. Jablonskio mokyklos automobiliu “Moskvič” slapta pavogė Dariaus ir Girėno karstus bei pergabeno saugojimui į muziejų. O dar žinia, kokiame bunkeryje kurį laiką gyveno ir aplinkinius gąsdino šešiapirštis benamis! Uch, kinkos drebėjo, bet smalsumas nugalėjo

Norėdami išsklaidyti virpuliukus ir sušilti, grįžę į biblioteką, jaunuoliai vakarieniavo, gaminosi nuostabiai kvapnias vaško žvakeles ir kūrė Kaukų (siaubo) istorijas. Pasakojimuose tilpo visos gąsdinančios, šmaikščios, naujai išgirstos vakaro detalės, tad istorijos išėjo be galo originalios. Galite tik įsivaizduoti kaip išsirutuliojo istorijos, kuriose “Kaukas su puodeliu žalios arbatos belekaip žiauriai žaidė baloje” ar “Rokas su šaldytuvu šleikščiai sėdėjo tamsoje ir skaitė senas knygas Šilo parduotuvėje”. Ne vienam skruostais riedėjo ašaros, džiugu, kad ne siaubo, bet juoko.

“Kaukų naktį” užbaigė filmo peržiūra bei dalinimasis įspūdžiais. Nuvargę jaunuoliai liko nakvoti tarp baugias istorijas šnabždančių knygų lentynų ir kampuose krebždančių Žaliakalnio Kaukų, kurie jau visai nebebuvo baisūs, nes vakaro eigoje tapo artimais bičiuliais.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content