Gegužės 04 d. vyks renginys Pasaulinei Širdies nepakankamumo dienai paminėti.

Gegužės 4 dieną  nuo 12  iki 16 valandos, Laisvės alėjoje prie Miesto sodo, netoli R. Kalantos paminklo vyks renginys Pasaulinei Širdies nepakankamumo dienai paminėti.

Čia veiks Kardiologijos informacinis centras, kur visi norintys galės pasitikrinti sveikatą ir pasikonsultuoti dėl širdies nepakankamumo. Bus pateikiama informacijos apie širdies nepakankamumą, sveikatos dovanos aktyviai dalyvaujantiems ir filmai apie širdies sveikatą.

Renginyje dalyvaus Lietuvos Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos vadovė Aistė Štaraitė. LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai, Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupės vadovė, gydytoja kardiologė prof. dr. Diana Žaliaduonytė, širdies nepakankamumo slaugytoja, LSMU Kauno ligoninės koordinatorė mokslo integracijai ir kokybei dokt. Rasa Paleckienė.

Gegužės 4 d. 20 val. Kauno miestas mini širdies nepakankamumą apšviečiant raudonai Valstybinį muzikinį teatrą. Ši akcija simbolizuos visų gyvenančių su širdies ligomis viltį į ateitį ir visavertį gyvenimą.

RENGINĮ ORGANIZUOJA:

  • Kauno miesto Savivaldybė
  • Lietuvos Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacija
  • Lietuvos Kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupė
  • Global Heart Hub – Tarptautinis širdies aljansas
  • Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
  • Nacionalinis Transplantacijų biuras prie SAM

Minint šią dieną dalinamės Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos prezidentės Aistės Štaraitės ir gydytojos kardiologės prof. dr. Diana Žaliaduonytė straipsniu apie širdies nepakankamumą.

Būna, kad tenka įkvėpti vidury sakinio? Iki kelinto aukšto užlipate nekankinami dusulio? Galbūt jaučiate padažnėjusio širdies plakimo pojūtį? Liga, kurią galima įtarti šiais simptomais – širdies nepakankamumas (ŠN) – gresia 1 iš 5 žmonių, peržengusių keturiasdešimtmetį.

Kadangi ŠN eiga, gydymo rezultatai labai priklauso nuo pačio susirgusio žmogaus žinių apie ligą, noro ir pastangų sau padėti, Lietuva jungiasi prie Tarptautinio Širdies Aljanso – Global Heart Hub – organizuojamos visą gegužę truksiančios Širdies nepakankamumo žinomumo didinimo kampanijos, kurios tikslas – šviesti visuomenę apie širdies nepakankamumą, naudojant šūkį #HighlightHeartFailure and save lives (Skleiskime žinią apie širdies nepakankamumą ir gelbėkime gyvybes).

Daugiau informacijos:

http://www.kaunovsb.lt/naujienos/geguzes-7-oji-sirdies-nepakankamumo-diena/2136

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content