Informuojame apie naują galimybę užsienio piliečiams pateikti dokumentus apie gyvenamąją vietą

Užsienietis dokumentą apie gyvenamąją patalpą galės pateikti ir atsiimdamas leidimą laikinai gyventi

uo 2020 m. kovo 9 d. užsienietis, kuris kreipiasi dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo ar pakeitimo, dokumentą apie turimą tinkamą gyvenamąją patalpą (kai šį dokumentą būtina pateikti) galės pateikti savo pasirinkimu:

  • pildydamas prašymą Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje (toliau – MIGRIS);
  • atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų;
  • atsiimdamas leidimą laikinai gyventi.

Jeigu užsienietis dokumentą apie gyvenamąją patalpą ketina pateikti atsiimdamas leidimą laikinai gyventi, tai MIGRIS prašymo išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“ galima pasirinkti žymą „Gyvenamosios patalpos savininko arba bendraturčio ar jo (jų) įgalioto asmens sutikimą pateiksite atvykdamas į migracijos paslaugas teikiančią instituciją“.

Migracijos departamentas informuoja, kad netrukus anksčiau minėtoje skiltyje bus įdiegtas naujas pasirinkimas (apie tai klientai bus informuoti papildomai) ir pareiškėjai iš karto galės rinktis žymą „Dokumentą dėl tinkamos gyvenamosios vietos pateiksite atsiimant leidimą laikinai gyventi“.

Migracijos departamentas taip pat atkreipia dėmesį, kad užsieniečiui, kuris yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje ir pateikęs prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi darbo pagrindu, išrašytą leidimą laikinai gyventi gali paimti šį užsienietį įdarbinęs arba jį įdarbinti įsipareigojantis darbdavys, priimančioji įmonė ar Lietuvos mokslo ir studijų institucija. Nuo šiol tokiam užsieniečiui kartu su prašymu išduoti ar pakeisti leidimą laikinai gyventi nereikės pateikti laisvos formos prašymo įteikti išrašytą leidimą laikinai gyventi darbdaviui, priimančiajai įmonei ar Lietuvos mokslo ir studijų institucijai, nes MIGRIS prašymuose jau yra įdiegta galimybė nurodyti, kad užsienietis pageidauja, jog leidimą laikinai gyventi atsiimtų jį įdarbinti įsipareigojantis ar įdarbinęs darbdavys, priimančioji įmonė ar Lietuvos mokslo ir studijų institucija, su kuria sudaryta darbo sutartis.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content